Мова кожного етносу – неповторна і своя: переможці диктанту єдності

Рідна мова дорога кожному з нас. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Кожна мова самобутня. Визнання й пошана всіх мов є ключем до збереження миру. З нагоди Міжнародного дня рідної мови, який відзначають 21 лютого, кафедра української мови та славістики ініціювала проведення в Бердянському державному педагогічному університеті диктанту єдності українською мовою та мовами національних меншин, зокрема російською та болгарською. У цьому заході взяли участь понад 80 здобувачів вищої освіти з чотирьох факультетів: філології та соціальних комунікацій, гуманітарно-економічного, психолого-педагогічної освіти та мистецтв, фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти. Журі відзначило досить високий рівень писемного мовлення майбутніх педагогів.

Диктант з української мови писали студенти факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, гуманітарно-економічного та факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти. Найкращими визнано роботи Анастасії Черкас (ФППОМ), Олександра Рекотова (ФППОМ), Анастасії Назарової (ФППОМ), Софії Возненко (ФППОМ), Вікторії Бичкової (ФППОМ), Івана Ревіна (ГЕФ), Андрія Матросова (ГЕФ), Ростислава Привезенцева (ГЕФ), Олександри Трегуб (ГЕФ), Ганни Рижової (ГЕФ), Серафима Камишева (ФФМКТО), Поліни Куцевляк (ФФМКТО).

Диктанти з російської та болгарської мов писали студенти факультету філології та соціальних комунікацій, які вивчають ці мови за освітніми програмами. Журі відзначило кращі диктанти з російської мови Аліни Баєвої, Вікторії Котляр, Каріни Мартинової, Аліни Нечай, Дар’ї Нор; з болгарської мови – Владислава Сосновського, Олександри Кісєльової, Сергія Вязментінова.

Переможців нагородила грамотами та солодкими призами декан факультету філології та соціальних комунікацій, доктор педагогічних наук, професор Ірина Глазкова.

Вітаємо всіх учасників та бажаємо й надалі розвивати, збагачувати й зберігати свої рідні мови. Нехай кожна мова стане духовним джерелом єднання та міжнаціональної злагоди в нашій країні.

Валентина Юносова,

кандидат філологічних наук,

доцент кафедри української мови

та славістики


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print