Музична вітальня: цьогорічні творчі доробки і майбутні проєкти

Щороку Музична вітальня, яка є творчою лабораторією студентського наукового гуртка «Мистецьке коло» (Віра Бурназова, Галина Гайнетдінова, Світлана Сергієнко), підсумовує роботу за календарний рік. Цей непростий рік не став винятком, але війна внесла певні корективи.

Із початку окупації гуртківці разом із викладачами проводили активну громадську роботу з надання допомоги студентам гуртожитку БДПУ, вирішували питання харчування і побуту. Допомагали з розміщенням біженців із міста Маріуполя. А деякі студенти і зараз поєднують навчання з волонтерською діяльністю. Так, магістрантка 1 року навчання Аліна Козловська є волонтером дитячого дозвільного центру «Friends club» м. Запоріжжя.

Вимушена евакуація не зламала дух викладацько-студентському колективу, а, навпаки, загартувала та зробила його міцнішим. І вже 19 серпня у виставковій залі Запорізької обласної організації Національної спілки фотохудожниківУкраїни за ініціативи керівниці Музичної вітальні Галини Гайнетдінової відбувся Благодійний концерт на підтримку ЗСУ «Ваша сила – наші крила» за участю солістки Запорізької обласної філармонії, лауреата Міжнародних конкурсів Юлії Якси, студентів-хореографів і випускників-музикантів Бердянського державного педагогічного університету. Чарівна палітра звуків і мелодій подарувала присутнім естетичне задоволення. Натхненно й емоційно говорила цього дня ведуча концерту – старша викладачка кафедри Тетяна Фурманова. Постановка і виконання хореографічних номерів вразило всіх професіоналізмом та експресивністю. Час концерту пролетів як одна мить та, здається, зробив глядачів і артистів одним цілим.
За 90 років свого існування Бердянський державний педагогічний університет закохав у себе не одне покоління творчих і завзятих педагогів. Стіни рідної альма-матер гріють серця кожного, хто був дотичним до її історії. Відгуком Музичної вітальні на значну подію в житті нашого ЗВО став творчий проєкт «Тобі вклоняюсь, alma mater!»

У вітальному концерті поряд із яскравими виступами студентів М.Єремейчук, О.Маслянки, блискучими, незабутніми номерами випускників О.Танова, О.Демічева, В.Сологуб, М.Лоли, Ю.Махотіної, Д.Ілікчиєвої, вражає своєю патріотичністю сучасний номер у виконанні І.Кирилюса зі своїми вихованцями та масштабний, професійний номер зразкового, народного аматорського колективу профспілок України «МарЛен» (художній керівник – кандидатка педагогічних наук, доцентка, заслужена працівниця культури України Олена Мартиненко. Це надзвичайно душевно і водночас сильно знову опинитися в рідних стінах університету, відчути і поринути в його чисту ауру!

Окремим важливим напрямком діяльності Музичної вітальні є просвітницька робота її музичного лекторію, що реалізується у вигляді музичних лекцій-концертів. Його основні завдання передбачають залучення студентської молоді до скарбниці світового музичного мистецтва, збагачення їх музично-естетичного досвіду, знань, та прагнення самовдосконалення. Здобувачами освіти 4 курсу бакалаврського рівня та магістрантами підготовлено лекції-концерти «Нікколо Паганіні» та «Подяка Францу Шуберту» на честь 240-ї річниці з дня народження італійського скрипаля-віртуоза, композитора та гітариста Нікколо Паганіні та 225-ї річниці з дня народження австрійського композитора, одного з основоположників романтизму в музиці – Франца Шуберта.

Незважаючи на надскладні часи сьогодення, студенти продовжують навчатися, працювати, не забувають відмічати світлі, позитивні події в своєму житті і житті своїх друзів. Ще з початку заснування Музичної вітальні у нас склалися теплі творчі стосунки з колективом Запорізької обласної філармонії. Дуже приємно було нам 19 листопада сердечно вітати професійних музикантів, серед яких є й наші випускники, з двома святковими подіями одночасно: з нагоди 65-річчя академічного симфонічного оркестру (головний диригент – народний артист України В’ячеслав Редя) і відкриття 66-го симфонічного сезону. Після урочистої частини музиканти представили глядачам увертюри до опер всесвітньо відомих композиторів: В.А.Моцарта, Ж.Бізе, Дж. Верді. У другій частині концерту прозвучала сюїта з балету “Запорожець за Дунаєм” видатного сучасного українського композитора Юрія Шевченка, за мотивами опери Семена Гулака-Артемовського. Оркестр чудово передав яскраву атмосферу твору, а добре знайомі студентам мелодії оперного шедевру зазвучали новими гранями у симфонічній партитурі. Кожне відвідування філармонії це знаменна подія для студентів. Зустріч з високою музикою у виконанні професійних артистів дозволяє скерувати музичні уподобання майбутніх учителів мистецьких дисциплін розширити ерудицію та набути власної індивідуальної позиції у світі культури, важливого значення набуває розвиток їх музично-естетичного смаку.

Не можна не відмітити й активну підготовку студентів і керівників гуртка до новорічних святкувань: готуються концертні номери, відеопроєкт святкового привітання з Новорічними святами, йде запис відеосюжетів про зустрічі Різдва в різних країнах світу.
Висловлюємо слова подяки за постійну підтримку діяльності Музичної вітальні декану факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, докторці педагогічних наук, професорці Людмилі Коваль і завідувачці кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, кандидатці педагогічних наук, доцентці Вірі Бурназовій. І, підсумовуючи свою роботу за рік, ми зазначаємо, що кожен фініш – це новий старт. Бажаємо всім членам гуртка з новими силами продовжити працювати, навчатися, здобувати й перемагати в 2023 році!

Усе буде Україна!

Статтю підготувала доцентка кафедри ТМНМД

Світлана Сергієнко


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print