Сучасний вектор освіти вже більше десяти років віддає перевагу ефективним та оригінальним освітнім засобам навчання, основна мета яких полягає в розвитку критичного мислення засобами мистецтва. Серед пріоритетних завдань реформування системи освіти в умовах НУШ, що передбачають гуманізацію та гуманітаризацію навчання, особлива увага акцентується на необхідності інтеграції України до європейської спільноти з орієнтацією на мистецькі дисципліни.
Якісна підготовка вчителя формує особистість, здатну виконувати складні завдання педагогічної практики, розвиток у педагогів професійних умінь і навичок, спрямованих на самовдосконалення, саморозвиток і самоосвіту, що вирішує потребу у висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівцях. Спеціалісти повинні мати високий рівень професіоналізму, використовувати новітні інноваційні технології у власній професійній діяльності.
Впровадження дистанційної освіти у період карантину та воєнного стану поетапно змінюють форму навчання, де пріоритетним завданням стає: використання інноваційних онлайн технологій у професійній діяльності вчителя та розвиток критичного мислення здобувачів початкової освіти. Критичне мислення сучасного мистецтва – це ювелірний інструмент для розуміння нової освітньої парадигми, орієнтованої на адаптацію вільного спілкування у світовому просторі.
Здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня (ОПП Початкова освіта) доводять, що саме завдяки креативності, гнучкості, здатності до генерування нових ідей, суспільству буде легше орієнтуватися в сучасному мистецтві. Майбутні вчителі початкової освіти презентували креативний відеопроєкт «Стилі живопису» (керівниця – старша викладачка Ольга Качерова). Вивчаючи дисципліну «Історія образотворчого мистецтва» (декан – професорка Людмила Коваль), майбутні фахівці мали можливість отримати такі компетентності: професійні, інноваційність, інформаційно-комунікаційні, навчальні та цифрові. Варто відзначити й майстерну підготовку учасників відеопроєкту, кожен із них майстерно написав картину в обраному стилі.
https://drive.google.com/file/d/1zQuQRAQzizGitL2mgIAO6w2zSUX48c7i/view?usp=sharing
За матеріалами кафедри початкової освіти