НА ЕКРАНІ – ІСТОРИЧНА УРБАНІСТИКА

Сьогодні, 5-го березня, в конференц-залі головного корпусу БДПУ пройшла презентація веб-сайту університетського науково–дослідного Інституту історичної урбаністики.

Сайт створено спільно з Інститутом української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України та Бердянським державним педагогічним університетом з ініціативи ректора Вікторії Зарви. Вона розповіла, зокрема, що ще з 2007 року в стінах університету було сформовано два інститути наукових досліджень з філології та фізики. А під час спілкування зі студентами першого курсу, що були присітні на презентації, Вікторія Анатоліївна розповіла про можливості, що надає університет, а також звернула увагу на переваги поїздок за кордон.

Розробник сайту аспірант кафедри історії України БДПУ Євген Гнибіда ознайомив студентів з деякими його особливостями, специфікою та дизайном. Варто зауважити, що сайт українсько-англо-мовний. Його структура вміщує головну сторінку, бібліографії співробітників, бібліотеку та архів, віртуальний музей, проекти, галереї та партнерів. Головна сторінка містить вичерпну інформацію про напрями діяльності інституту, що, в свою чергу, поділяються на пункти та підпункти. Кожний бажаючий з легкістю може потрапити на персональну сторінку науковців та ознайомитись з їхньою біографією, творчістю чи науковими доробками. У розділі «бібліотека» знаходяться публікації докторів історичних наук, професорів Ігора Лимана та Вікторії Константінової. Інститут історичної урабаністики налагодив партнерські відносини з комунальним підприємством «Бердянська міська телекомпанія «ТБ Бердянськ», яке надало відеоматеріали телепроекту «У нас на районі» для розміщення на сайті НДІ. Телепроект «У нас на районі» – репрезентує розвиток мікрорайонів міста (Коса, АКЗ, Військове містечко, Колонія, тощо), де показується діяльність органів місцевого самоврядування, розглядають гострі соціально-економічні та екологічні проблеми. Одною з цікавих особливостей сайту є «віртуальний музей». Маючи доступ до Інтернету, викладачі, студенти та всі бажаючі з легкістю можуть потрапити до університетського музею, не покидаючи стін рідного будинку. Кликнувши комп’ютерною «мишкою» на будь-який предмет у «своєрідному музеї» можна зблизька не тільки читати анотації, а й розглядати старовинні фото, предмети, речі, що найбільше зацікавлюють. Директор Інституту філології та соціальних комунікацій Ольга Харлан від щирого серця подякувала всім, хто зробив колосальний внесок для створення, функціонування та процвітання сайту!

Посилання на сайт: http://ri-urbanhistory.org.ua

Кристина Корінець,

кореспондент «Університетського Слова»


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print