На факультеті дошкільної, спеціальної та соціальної освіти відзначили Міжнародний день глухих

Із 1951 року останньої неділі вересня світова громадськість відзначає Міжнародний день глухих. Мета його запровадження – привернути увагу до проблем людей із порушенням слуху.

У всьому світі в цей день організовують благодійні акції, концерти, конференції, заходи з вивчення мови жестів за участі людей з порушеннями слуху та усіх небайдужих до цієї проблеми.

Викладачі кафедри прикладної психології та логопедії також підготували для здобувачів вищої освіти спеціальності «Спеціальна освіта» тематичний захід з нагоди цієї дати. Завдяки цікавим інфобоксам кожен студент зміг поглибити свої знання у сфері спеціальної педагогіки: познайомитись з мовою жестів та з дактилологією різних народів світу. 

Особливу зацікавленість проявили студенти молодших курсів, які одразу почали практикуватись, щоб закріпити нові знання. За зразок вони взяли постер, на якому зірки українського шоу-бізнесу демонструють українську жестову мову, що значно посприяло запам’ятовуванню.

Сьогодні, за даними Всесвітньої федерації глухих, різні порушення слуху виявляють у кожного 9-го жителя планети. Головними причинами втрати слуху є хвороби і травми. Крім того, величезна кількість людей вже народжуються з вадами слуху. Зокрема, в  Україні на сьогодні близько 60 тисяч таких людей.

Дарина Литвиченко,

асистент кафедри прикладної психології та логопедії


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print