Із 1951 року останньої неділі вересня світова громадськість відзначає Міжнародний день глухих. Мета його запровадження – привернути увагу до проблем людей із порушенням слуху.
У всьому світі в цей день організовують благодійні акції, концерти, конференції, заходи з вивчення мови жестів за участі людей з порушеннями слуху та усіх небайдужих до цієї проблеми.
Викладачі кафедри прикладної психології та логопедії також підготували для здобувачів вищої освіти спеціальності «Спеціальна освіта» тематичний захід з нагоди цієї дати. Завдяки цікавим інфобоксам кожен студент зміг поглибити свої знання у сфері спеціальної педагогіки: познайомитись з мовою жестів та з дактилологією різних народів світу.
Особливу зацікавленість проявили студенти молодших курсів, які одразу почали практикуватись, щоб закріпити нові знання. За зразок вони взяли постер, на якому зірки українського шоу-бізнесу демонструють українську жестову мову, що значно посприяло запам’ятовуванню.
Сьогодні, за даними Всесвітньої федерації глухих, різні порушення слуху виявляють у кожного 9-го жителя планети. Головними причинами втрати слуху є хвороби і травми. Крім того, величезна кількість людей вже народжуються з вадами слуху. Зокрема, в Україні на сьогодні близько 60 тисяч таких людей.
асистент кафедри прикладної психології та логопедії