Бібліотека – відкритий стіл ідей,
за який запрошується кожен
Олександр Герцен
З раннього дитинства батьки привчають нас поважати та любити книги, шукати на їх сторінках потрібні для нас відповіді, занурюватися у пригоди, які у них описані. Мабуть, тому кожен з нас хоча б раз відвідував бібліотеку. Не дивно, що у такого надзвичайно корисного та цікавого місця є власне свято, яке відзначають 30 вересня – Всеукраїнський День бібліотек.
Згадаємо і ми про величезну та таємничу бібліотеку нашої альма-матер. Історія книгосховища університету цікава і неповторна. Офіційною датою її заснування вважається 1932 рік. Основою став фонд бібліотеки педагогічного технікуму, який всі ці роки комплектувався відповідно до спеціальностей факультетів.
Напередодні Другої світової війни бібліотека мала понад 10 тисяч примірників книг. 10 вересня 1941 року Бердянський учительський інститут евакуювали до м. Душанбе, туди були вивезені і всі бібліотечні фонди. 14 грудня 1943 року інститут знову повернувся до рідного міста і відновив свою діяльність, але значна частина видань була втрачена – повернулися лише 4500 примірників.
2006 року за допомогою спеціального програмного забезпечення «Політек-Софт» фонди почали опрацьовувати сучасними методами – вносити їх до електронної бази. Це дало можливість доповнити алфавітні та систематичні каталоги новим електронним каталогом видань, корисним кафедрам та інститутам.
У 2013 році в бібліотеці відкривають власний медіа-центр, в якому накопичуються, зберігаються та систематизуються електронні версії доробку викладачів університету та праці науковців інших закладів освіти. Варто зазначити, що бібліотека БДПУ має і власний сайт, на якому можна переглянути доступні до читання книжки, а також дізнатися інформацію щодо поповнення книгозбірні новими примірниками.
Окрім свого прямого призначення – надання студентам можливості дізнатися важливу та ексклюзивну інформацію – наша бібліотека є надзвичайно атмосферною та загадковою. Тут двоповерхові стелажі з різноманітними книгами на будь-які смаки, до яких ведуть маленькі дерев’яні сходинки. Тут акуратні ліхтарики, що слугують ніби дороговказом у пошуках потрібного примірника. Тут зручні стільці, на яких можна зануритися у чудовий світ обраної книги. Все це і є книжковий лабіринт, який студенти БДПУ та працівники бібліотеки жартівливо та ласкаво називають «університетським Хогвартсом».
Кожен може завітати до нашої бібліотеки, а її працівники, у свою чергу, з радістю допоможуть вам знайти потрібний примірник або порадять щось цікаве з художньої, чи наукової літератури. Зробити це буде не складно, адже наразі фонд бібліотеки налічує понад 273 тисяч примірників, зокрема, близько тисячі рідкісних та цінних видань XIX – XX ст.
Не оминайте цього цікавого та потрібного місця. Пам’ятайте, що бібліотека – це зв’язок між минулим та сучасним.
Дарина Тестова,
студентка 2 курсу
спеціальності журналістика