На сторожі НУШ

Ключова реформа Міністерства освіти і науки України – Нова українська школа – сьогодні активно обговорюється працівниками закладів освіти різних рівнів акредитації. Не залишилась вона і поза увагою викладачів кафедри початкової освіти факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, які під керівництвом декана д. пед. н., проф. Л. Коваль і завідувача кафедри  д. пед. н., проф. А. Крамаренко, аналізуючи зміни в сучасному освітньому просторі, шукають шляхи адаптації і фахівців, і учнів до нових умов діяльності.

Дискусії з приводу доцільності запровадження зазначеної вище реформи спричинили залучення до висвітлення основних проблем Нової української школи однієї з найбільш інноваційних освітніх організацій у світі EdCamp, оскільки наша держава стала третьою країною в Європі, яка приєдналася до цієї міжнародної сім’ї.  За результатами конкурсного відбору доцента кафедри початкової освіти Л. Чемоніну було запрошено взяти участь у регіональній (не)конференції педагогів міні-EdCamp Melitopol 2018 «Від Я до МИ», яку внесено до офіційного плану заходів Міністерства освіти і науки України на 2018 рік.  Зазначений захід відбувся 27 березня поточного року на базі Мелітопольського НВК №16.

На міні-EdCamp Melitopol 2018 було проведено 16 експертних і 9 учительских сесій,  що дозволило майже двом сотням педагогів із Запорізької, Херсонської, Дніпропетровської, Луганської, Донецької та Київської областей ознайомитись з новими ідеями, підходами й освітніми практиками. Кожен учасник конференції мав можливість стати спікером, чим і скористалась Лада Чемоніна. Вона успішно провела одну із учительських сесій, презентувавши присутнім досвід щодо використання артпедагогічних технологій під час організації освітнього процесу на уроках мови і літературного читання в початковій школі. Педагоги, що відвідали майстер-клас нашої колеги, не тільки створили колаж за сюжетом однієї з українських казок і озвучили мультфільм, а також стали авторами фотоказки й учасниками живої 3d інсталяції

Під час особливої сесії про Нову українську школу від EdCamp Ukraine Л. Чемоніна разом із київськими, запорізькими та бердянськими колегами захищала міні-проект «12-річна школа: за чи проти?». Командне рішення педагогів різних регіонів було підтримано переважною більшістю голосів присутніх учасників (не)конференції (93%).

SONY DSC SONY DSC

1

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами кафедри початкової освіти)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print