НАШ ВИЗНАНИЙ «ЛОНДОНСЬКИЙ ДЕНДІ»

Олена Старинська: «Володимир Пилипович – не тільки науковець з Великої літери, професор, але ще й справжній джентльмен – наш визнаний «лондонський денді»!

Свято було заплановане на 1300 в актовому залі 5в корпусу БДПУ, але вже за двадцять хвилин до початку дійства, майже не залишилося вільного місця, бо гостей зібралося чимало, які хотіли особисто привітати кандидата педагогічних наук, професора, завідувача кафедри соціальної педагогіки Котляра Володимира Пилиповича із 75-им Днем народження. Вишукані ведучі заходу запросили Володимира Пилиповича на сцену і свято розпочалось… Мабуть стільки добрих і щирих слів ще не знав зал 5в корпусу, адже всі вони були адресовані вельмишановній людині не тільки університету, а усієї країни. Зала танула в теплих променях жовтогарячого та червоного кольорів, кульки із золотистими стрічками нагадували бризки шампанського і надавали святу особливої урочистості, але не позбавляли його теплого затишку домашнього свята.

Спочатку Володимира Котляра привітав перший проректор БДПУ, кандидат філософських наук, доцент Володимир Федорик: «Шановний Володимире Пилиповичу, я знаю, що сьогодні буде сказано багато гарних слів про Вас, я думаю, що Ваші колеги будуть говорити про Вашу галантність, про вашу доброту та мистецтво викладання… Я хотів би сказати про Вас, як про «доброго поліцейського». Я пам’ятаю, як ми разом із Вами в науковому відділі обговорювали статті наших аспірантів. За столом сиділи Ви, як «добрий поліцейський» і ще один професор, який «грав» роль злого поліціанта – він прискіпливо ставився до всіх праць аспірантів. Шановні колеги, аби ви тільки знали, як завзято захищав Володимир Пилипович інтереси аспірантів. Ми безмежно вдячні Вам за Вашу любов до студентів, аспірантів, рідного вишу, свої професії». Заступник голови профкому, кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Попова також поздоровила ювіляра: «Маю честь сьогодні привітати Вас зі славним ювілеєм. Завдяки Вашій багаторічній сумлінній праці, високому професіоналізму, таланту, мудрості, щедрості Ви користуєтесь повагою і авторитетом шановних людей, які прийшли Вас сьогодні привітати. Хочу побажати Вам, щоб аж до сторіччя завжди було Боже благословення, родинне тепло, злагода, затишок, любов на «многая і долгая літа».

Директор Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти БДПУ Лариса Казанцева разом із викладачами Інституту зробили «неможливе» і презентували Володимиру Пилиповичу його студентський квиток: «Була знаменна дата, коли в Глухівський педагогічний інститут був прийнятий молодий студент Володимир Котляр. Наші колеги із Глухівського педагогічного університету – працівники архіву, канцелярії, музею люб’язно надали нам оригінал студентського квитка Володимира Пилиповича. Такого ще не було, щоби через 57 років вручався студентський квиток – його виписано 20 листопада 1956 року».

Привітати Володимира Пилиповича зібралися численні мистецьки колективи, зокрема втішив публіку запальною грою на музичних інструментах ансамбль народної музики «Барвисті музики» (керівник Павло Косенко). Вокальний ансамбль «Феєрія» (керівник – Ольга Матвеєва) підготував музичний подарунок для всіх, хто зібрався сьогодні в актовому залі 5в корпусу, але в першу чергу, звісно, для ювіляра Володимира Котляра. Студенти БДПУ спеціальності «Хореографія» порадували присутніх чарівним танцем. Ювіляра вітали не тільки колеги з БДПУ, але всі ті, хто навчались і працювали з Володимиром Пилиповичем, студенти професори, випускники університету.

Доброзичними були слова Лариси Казанцевої: «Шановний Володимире Пилиповичу, Ви – наш колега, наш вчитель, наш наставник, наш друг, наш помічник. Сказати, що ви зробили багато для нашого університету – значить нічого не сказати. Ви зробили надзвичайне, що може зробити людина для життя Інституту та університету. Ви – людина, яка була із самого початку діяльності факультету до сьогоднішніх днів успішного функціонування Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти, Ви зіграли ключову роль для життя нашого університету, Ви – та людина, яка стояла у витоків вищої дошкільної освіти в України. Ви завжди для нас є орієнтиром у науковій, навчальній, освітній діяльності».

Завідувач кафедри дошкільної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Ірина Улюкаєва: «Володимир Пилипович для нашої кафедри є «візитною карткою», адже, коли згадують про кафедру дошкільної освіти Бердянського державного педагогічного університету, то відразу уявляють Котляра Володимира Пилиповича». Завідувач кафедри прикладної психології та логопедії, кандидат психологічних наук, доцент Олена Старинська втішила візитерів свята і зокрема – ювіляра сердечною лаконічною промовою: «Володимир Пилипович – не тільки науковець з великої літери, професор, але ще й справжній джентльмен – наш визнаний «лондонський денді».

Завідувач кафедри початкової освіти, доктор педагогічних наук, професор, директор Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв Людмила Коваль також висловила подяку Володимиру Котляру: «Коли прийшов працювати до університету Володимир Пилипович, він став першим завідувачем кафедри початкової освіти… Володимир Пилипович – гордість університету, гордість нації…Я щиро вітаю Вас від нашого Інституту та від лиця кафедри початкової освіти».

Заступник декана факультету фізичного виховання з виховної роботи, старший викладач Сергій Єфімов: «Я би також хотів привітати вас з цим знаменним днем і побажати вам спортивного здоров’я. Ви підняли таку планку педагогічної майстерності, до якої потрібно прагнути не тільки студентам, але й нам, викладачам».

Стіл, на якому стояли квіти від численних гостей ювіляру, прогинався і ледь-ледь витримував вагу дарунків. Далекоглядні організатори свята, хоча й залишили для квітів п’ять чи шість ваз – все одно їх видалося замало. Гості стоячи аплодували професору, науковцю, висококваліфікованому професіоналу, ввічливому й галантному чоловікові, добродушній людині – Котляру Володимиру Пилиповичу. Ми також приєднуємося до привітань студентів і колег і зичимо Вам, Володимире Пилиповичу, міцного здоров’я, невичерпної енергії, оптимізму, душевного тепла, сімейного затишку та життя без турбот на довгі-довгі літа! Здоровимо!

Ксенія Задворна,

кореспондент «Університетського Слова»

На світлинах: ось так сьогодні вшановували дорогого ювіляра Володимира Котляра

Світлини Олександра Степаненка


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print