Наші хлопці – молодці!

 Із 18 по 20 квітня в Харкові на базі Харківського авіаційного інституту проходив другий етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Інформатика» серед студентів 1-3 курсів навчання. Наш університет представляли студенти 3 курсу факультету фізико математичної, комп'ютерної та технологічної освіти Євген Заволока, Дмитро Венецкий та Руслан  Тронин.

20170420_105339 20170420_104645

Другий тур олімпіади ділиться на два відділення: перше – класичне програмування, друге – інформатика (студентам необхідно показати свої навички володіння Word, Excel, Power Point). Наші хлопці брали участь у змаганнях у першому напрямку. Програмування досить складна наука, і як підтвердження цьому з 43 учасників всього 7 студентів представляли педагогічні виші  нашої країни. Інші студенти були з національних і національно-технічних вузів.

На турнірі були присутні викладачі не тільки ХАІ, а й інших ВНЗ країни, спонсори таких компаній як SoftServe, DataArt.

Події не завадили навіть екстремальні погодні умови. Справа в тому, що хлопці виїжджали з Бердянська 18 квітня вранці, коли у нас була весна і було тепло, а приїхали ввечері того ж дня до Харкова, в той момент, коли до міста знову повернулася зима (див. фото). Але це не збентежило наших студентів.  

погода_в_Харькове

У порівнянні з минулим роком число завдань збільшилася з 5 до 6. Для кожного завдання були файли з тестовими даними. Число тестів для кожного завдання було різним. За кожен пройдений тест зачислялась певна кількість балів. Кількість нарахованих балів за проходження тесту залежало від складності алгоритму, необхідного для обробки вхідних даних. Результат виконання програми повинен був виводитися в файл. На вирішення усіх завдань давалося 5 годин.

Конкуренція в наших хлопців була досить вагомою, що й, безумовно, позначилося на результатах: Євген Заволока зайняв 6 місце, Дмитро Венецкий – 11 місце, Руслан Тронин – 18 місце.

20170420_114236

Дехто запитає: чому наші не в трійці лідерів? Я поясню чому. Написання самої програми для студента особливих труднощів не складає. Проблема полягає в складанні моделі до задачі і розробці алгоритму її розв’язки. Для того, що б вирішити завдання, які надаються на олімпіадах, необхідний великий багаж знань за такими напрямками науки, як Нейропрограмування, Теорія автоматів, Нечіткі алгоритми і т. д. БДПУ – педагогічний ВНЗ. Наші студенти не вивчають подібних дисциплін. Навіть Дискретну математику і Теорію ймовірності в нашому університеті студенти проходять поверхнево, а ці напрямки математики є базовими математичними дисциплінами у будь-яких спеціальностей, де глибоко вивчають програмування. І підтвердженням моїх слів є той факт, що з 20 педагогічних ВНЗ України, де є напрям «Інформатика», тільки три надала своїх учасників. Найгірший результат в нашої команди – 18 місце, а інші й до першої тридцятки  не потрапили.

Так що наші хлопці – молодці! Нагадую, що студенти нашого університету не тільки в першості України тримають одні з лідируючих позицій, а й у першості світу входять в 20-ку найсильніших ВНЗ країни.

Безумовно, окремої подяки заслуговують ректор університету,  професор Ігор Богданов  і проректор з науково-педагогічної роботи   Вікторія Липич за всебічну підтримку команди нашого університету на цій олімпіаді.

Володимир Лаврик,
асистент кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики БДПУ
Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print