НАШІ НА ПЕРШОМУ СУДДІВСЬКОМУ СЕМІНАРІ З ХОРТИНГУ

У Мелітополі недавно проходив Національний тренерсько-суддівський атестаційний семінар з хортингу.

Українська сучасна дитячо-юнацька оздоровча система, яка набула популярності серед молоді та загального поширення серед населення на території України, отримала державну підтримку, а в подальшому реформувалася в національний вид спорту – хортинг.

Слово «хортинг» походить від назви відомого у світі славетного острова Хортиця, де була розташована Запорозька Січ. Саме Хортиця була оплотом воїнів, де вдосконалювалося бойове мистецтво з метою захисту рідного краю.

Сучасний український хортинг – універсальна система змішаного єдиноборства, яка втілює в собі найбільш ефективні та дієві прийоми спортивних і прикладних єдиноборств та бойових мистецтв. Виховна і філософська основа хортингу – здоровий спортивний дух людини та славні традиції козаків Запорозької Січі. Розвиток хортингу – це  спортивне виховання сильного й здорового суспільства на основі традиційних духовних цінностей українського народу.

Основна мета хортингу – охоплення оздоровчим рухом всі верстви населення України, від маленьких дітей до людей літнього віку, популяризація та підвищення ролі фізичної культури та спорту, патріотичне виховання, залучення дітей та юнацтва до здорового способу життя, відвернення їх від шкідливих звичок, виховання особистості в дусі добропорядності, патріотизму та любові до своєї Батьківщини.

За короткий час існування хортинг охопив фізкультурно-оздоровчою та навчально-виховною діяльністю багато населених пунктів України. Спортивні клуби хортингу працюють в усіх областях України та в Автономній Республіці Крим. До Всесвітньої Федерації Хортингу (World Horting Federation) входять 26 країн світу.

У Міжнародних правилах хортингу є декілька відокремлених різнопланових розділів змагань, основним з яких є двораундовий комплекс спортивного поєдинку, що дозволяє охопити весь природний арсенал прийомів самозахисту людини, які включені у спортивну змагальну програму. Даний вид спорту, як спортивне єдиноборство, сформувався в результаті узагальнення багаторічного досвіду та творчих винаходів тренерів, вчених, спортсменів України, а з розвитком і багатьох інших країн світу, які збагатили техніку хортингу, привнесли в неї найбільш ефективні і раціональні прийоми, об’єднавши свої кращі досягнення у єдиноборствах.

З метою поглиблення знань теорії та методики викладання хортингу, розуміння єдиних базових засад його  техніки, єдиного тлумачення правил спортивного поєдинку Суддівська колегія Української Федерації Хортингу провела Національний тренерсько-суддівський атестаційний семінар з хортингу. Участь у семінарі взяли й бердянські тренери, інструктори та спортсмени. На підставі прийому заліку, звання судді третьої категорії з хортингу присвоєно старшому викладачу кафедри інформатики та програмної інженерії БДПУ, вихованці Молодіжного спортивного клубу «Дан-те» Аллі Вікторівні Хатько.

Вітаємо всіх учасників семінару з підвищенням суддівських категорій та отриманням ліцензій на право проведення атестацій на кваліфікаційні ступені хортингу й бажаємо подальших успіхів у самовдосконаленні в напрямку розвитку національного спорту України!

«Університетське Слово» за матеріалами http://www.horting.org.ua

На світлині: бердянські учасники Національного тренерсько-суддівського атестаційного семінару з хортингу


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print

Один коментар до “НАШІ НА ПЕРШОМУ СУДДІВСЬКОМУ СЕМІНАРІ З ХОРТИНГУ”

  1. Так держать,госпожа А.В.Хатько!Исполнения жизненных целей и семейного благополучия.С ув.,А.Кошик

Коментарі закриті.