Наші – в освітньо-культурному проекті «Європа – наш спільний дім»

Із третього по одинадцяте квітня ц. р. викладачі та студенти нашого університету взяли участь в освітньо-культурному проекті «Європа – наш спільний дім», програмою якого було передбачено відвідування європейських міст – Катовіце, Ополе, Краків (Польща) та Брно (Чехія).

У роботі проекту взяли участь вищі навчальні заклади різних країн: Бердянський державний педагогічний університет (Україна), Вища школа управління та адміністрації в Ополе (Польща), Вища технічна школа в Катовіце (Польща), Вища школа економіки і державного управління в Братиславі (Словаччина), ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» (Україна), Економічний університет в Братиславі (Словаччина), Інститут дослідження просторового розвитку (Україна), Національний університет цивільного захисту України (Україна), Центральноукраїнський державний педагогічний університет ім. В. Винниченка (Україна), Вінницький національний аграрний університет (Україна).

Мета проекту – участь у Міжнародних наукових конференціях «Проблеми та перспективи соціально-економічного розвитку територій», яка проходила  в м. Ополє (Польща) та «Сучасні інноваційні та інформаційні технології в розвитку суспільства» Катовіце (Польща)… Викладачі також пройшли міжнародне науково-педагогічне стажування «Інноваційні технології в освіті» (Wyższa Szkoła Tehnichna w Katowicach), яке відбувалося в м. Катовіце (Польща) з 10 січня по 11 квітня 2018 р. (два модулі – дистанційна робота, третій модуль – очна участь в конференції, знайомство з документацією, методикою роботи вишів Європи та підсумок стажування – затвердження та презентація роботи, яка увійшла до міжнародної колективної монографії). Під час проведення конференції обговорювання питань проходило в різних за напрямками секціях, пленарні засідання піднімали питання обговорення наукових і практичних проблем, закономірностей, перспектив розвитку виробничої та невиробничої сфер національної економіки, а також трансформацій і структурних перетворень у соціальній сфері та суспільстві.

В Чеській Республіці відвідали університет Масаріка – другий за величиною виш, який знаходитися в м. Брно і був заснований ще в 1919 році. Сьогодні тут ведеться навчання за широким спектром традиційних і нових спеціальностей. Університет Масаріка вважається одним із тих вишів Європи, що найбільш швидко розвиваються і входить до списку кращих університетів світу (QS World University Rankings).

Організатори проекту ознайомили учасників із історією, мовою та культурою Польщі та Чехії, історією створення Європейського Союзу. Надали інформацію щодо особливостей навчання в вишах країн Європи, сприяли розширенню світогляду громадян Україна у формуванні активної громадянської позиції, спрямованої на встановлення в Україні європейських стандартів життя, освіти та бізнесу. Для бажаючих активного відпочинку надали змогу провести гру у боулінг клубі Ополе.

Незабутні враження від участі в освітньо-культурному проекті «Європа – наш спільний дім», в Міжнародних наукових конференціях, проведення досугу назавжди залишиться в добрих спогадках усієї української делегації.

Європа-наш-спільний-дім

«Університетське Слово»
(за матеріалами Руслана Литуса,
старшого викладача кафедри фізичного виховання ФФВ БДПУ)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print