Національний семінар «Медіація: навчання і трансформація суспільства»

17 червня ц. р. відбувся національний семінар із поширення інформації про підсумкові результати впровадження магістерських освітніх програм з медіації, які розроблені та реалізуються у межах проєкту Erasmus+ «Медіація: навчання і трансформація суспільства / MEDIATS». Захід відвідали викладачі кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, у складі завідувачки Катерини Петровської, доцентки Анастасії Тургенєвої, старшої викладачки Анастасії Попової, а також старшої викладачки кафедри правознавства Марини Вруцької.

Метою заходу була презентація досвіду впровадження магістерських програм з медіації на різних спеціальностях. Семінар відбувся в рамках реалізації проєкту «Медіація: навчання і трансформація суспільства/ MEDIATIS» Програми ЄС ERASMUS+KA2: CBHE. Офіційними партнерами в Україні грантового проєкту виступили Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича разом із Університетом економіки та права «КРОК», Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна.

У заході взяли участь українські університети-партнери вищезазначеного проєкту: Університет економіки та права «КРОК», Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна та Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Вони презентували досягнення, досвід та кращі практики щодо розробки і впровадження магістерських освітніх програм з медіації та впливу цих програм на національному, галузевому, інституційному та особистісному рівні розвитку.

Також своїм баченням запровадження та реалізації магістерських програм з медіації поділилися представники провідних наукових шкіл України: Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая; Національного університету «Одеська юридична академія»; Київського національного торговельно-економічного університету; Національного юридичного університету ім. Я. Мудрого; Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського; Національного університету «Львівська політехніка».

Родзинками заходу також були презентації представників закладів вищої освіти ряду країн ЄС: Нідерландської академії бізнесу (м. Бреда, Нідерланди); Католицького університету Святого Антонія «UCAM» (м. Мурсія, Іспанія); Бізнес-університету ТУРІБА (м. Рига, Латвія).

Цікавість до цього заходу є невипадковою, оскільки у 2021–2022 навчальному році за ініціативи Катерини Петровської, завідувачки кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, планується відкриття освітньо-професійної програми «Соціальна медіація» в рамках спеціальності 231 Соціальна робота, яка може стати першою в Україні програмою, спрямованою на професійну підготовку соціальних працівників-медіаторів. Тому важливим є аналіз та систематизація напрацьованого досвіду, а також запозичення кращих практик українських університетів впровадження освітньо-професійних програм з медіації задля виокремлення конструктивний ідей та їх імплементацію.

Анастасія Попова,

к.п.н., старша викладачка кафедри

соціальної роботи та інклюзивної освіти,

Світлина з сайту: https://cutt.ly/Yn9Fvrz


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print