Наукова робота факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти у 2023-2024 н.р.

15 травня наш університет мав чудову нагоду зібратися в межах Основного дня Фестивалю науки в БДПУ та нагадати про здобутки та перемоги у 2023 році.

Для факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Дні науки – особливе свято, оскільки викладачі нашого факультету дуже багато часу та уваги приділяють власним та студентським науковим дослідженням. Тож, хочемо поділитися нашими основними здобутками та перемогами у цьому навчальному році.

За результатами звіту у 2023-2024 н.р. році маємо 18 опублікованих та 8 поданих статей у журналах, що входять до наукометричних баз Scopus та WOS, більше 45 фахових публікацій, та 25 статей, що опубліковані та подані до друку до міжнародних збірників наукових праць. Опубліковано 11 розділів у колективних монографіях, 5 методичних розробок. Результати досліджень викладачів факультету висвітлені у більше ніж 90 міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях. Також маємо перемогу у Міжнародному конкурсі творчих робіт та навчально-методичних розробок педагогів «Учительський талант».

Важливим напрямом є і наукова грантово-проєктна діяльність. Так, викладачі нашого факультету входять до складу проєктних груп 3 держбюджетних досліджень, та 1 проєкту Національного фонду досліджень України.

Активно долучився факультет і до комерціоналізації наукової діяльності: за результатами 2023-2024 н.р., викладачами факультету було залучено більше 50000  грн. на рахунки фонду університету.

Важливими здобутками є отримання вченого звання 3 викладачів нашого факультету, наукового ступеня кандидата педагогічних наук – 1 викладачем з числа молодих учених, 1 передзахист кандидатської дисертації.

Важливим також є те, що факультет дошкільної, спеціальної та соціальної освіти має найбільшу кількість молодих науковців в усьому університеті. На факультеті працює 9 молодих учених. Зі складу молодих учених 5 мають науковий ступінь кандидата наук, 4 вчене звання доцента, 4 навчаються в аспірантурі і здійснюють написання кандидатських дисертацій. 3 викладачі є делегатами РМУ університету, 1 викладачка визнана найкращим молодим ученим університету у номінації «Науковий прорив», 2 викладачки посіли призові місця у двох номінаціях конкурсу.

Не відстає від викладацької і студентська наука. Так під пильним керівництвом викладачів нашого факультету було опубліковано більше ніж 100 статей і тез у збірниках наукових конференцій, наукових фахових виданнях України і світу.

Підготовлено 10 робіт в межах І туру всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Та маємо:

  • 1-ше місце у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Інформаційно-комунікаційні технології в освіти»;
  • 3 здобувачки посіли 2-ге місце у Міжнародному конкурсі наукових розробок учнів та студентів «Наука без кордонів»;
  • 2 здобувачки готуються до презентації своїх наукових досліджень у ІІ турі Всеукраїнського студентського конкурсу «Здорова дитина – здорова нація»;
  • 1 здобувач є учасником номінації «Науковець року» конкурсу «Студент року-2023»;
  • 4 студенти взяли участь в університетському конкурсі «Найкращий молодий вчений», у якому 1 здобувачка посіла 2-ге місце у номінації «Науковий прорив» у номінації для студентів.

Активно викладачі факультету долучаються і до проведення різноманітних наукових заходів. Так за участю викладачів нашого факультету було організовано та проведено велику кількість факультетських заходів, присвячених академічній доброчесності, цифровим інструментам для пошуку літератури для досліджень, міжнародним програмам мобільності тощо. Чого тільки вартує програма заходів у межах Фестивалю науки у БДПУ 2024, тільки вона налічує більш ніж 20 заходів різного наукового спрямування у різних цікавих та інтерактивних форматах.

Така активна наукова діяльність факультету дала можливість отримати високі рейтинги у загальноуніверситетському науковому рейтингу, у якому 3 викладачі нашого факультету входить у топ-3 науковці університету, 5 – у топ 20. А дві кафедри – кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти й кафедра прикладної психології та логопедії входять у топ 3 кафедр університету за результатами наукової діяльності.

Тож, радіємо, що маємо такі результати, але зупинятися не плануємо! Та продовжуємо мужньо тримати свій науковий фронт задля розвитку нашого університету та рідної України!

За матеріалами

Факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print