Неформальна підготовка до майбутньої професійної діяльності в початковій школі

Розібратися з усіма тонкощами філософії Нової української школи, усвідомити їх і прийняти здобувачам вищої освіти ОПП Початкова освіта зовсім непросто (ФППОМ, декан – професорка Людмила Коваль). Саме тому актуальною стає можливість ознайомитися з певним досвідом реалізації принципів педагогіки партнерства за допомогою джерел неформальної освіти.

З цією метою доценткою катедри початкової освіти Ларисою Поповою та старшою викладачкою Мариною Нестеренко для здобувачів 21ПО групи було презентовано зміст відкритих онлайн-платформ, які містять безкоштовні курси для самоосвіти педагогів. На засіданнях катедри (завідувачка – професорка Алла Крамаренко) неодноразово піднімалося питання неформальної освіти здобувачів ЗВО як однієї з складових акредитацій ОПП.

У результаті колективного обговорення вмотивовані студенти обрали для додаткового вивчення курс «Стартуємо до успішної школи», який містить практичні поради з організації якісного освітнього середовища НУШ, ознайомлює з прийомами формування активної громадянської позиції учнів, пропонує низку практичних вправ, як зробити так, щоб діти із задоволенням йшли на уроки, а батьки були по-справжньому залученими до життя закладу освіти.

Зручна та цікава форма подання матеріалу, безкоштовна участь, доступ до курсу в зручний час: усі ці фактори сприяли тому, що більша частина групи швидко опанувала 30 годин додаткових занять. А отримані в рамках неформальної освіти знання студентів ураховано як складову академічних досягнень с дисципліни «Методика навчання української мови в початковій школі».

За матеріалами катедри початкової освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print