Неформальна освіта майбутніх учителів початкової школи

Відзначення в другу суботу вересня Дня фізичної культури і спорту в Україні було започатковано в 1994 році. Традиційно це свято здорового способу життя і радості, що виникає за умови здійснення корисної фізичної діяльності. Фізична культура є надзвичайно важливим складником загальної культури, оскільки тісно пов’язана із системою фізичного виховання.

Сьогодні фізкультуру можна сміливо назвати одним із основних засобів розвитку необхідних людських компетентностей, що сприяє динамічній комбінації знань, умінь і практичних навичок, які допомагають школярам реалізувати себе в дорослому житті.
Цьогоріч у процесі вивчення курсу «Методика навчання фізкультурної освітньої галузі в початковій школі» здобувачі вищої освіти спеціальності 013 «Початкова освіта» факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв відвідали ряд заходів, присвячених Дню фізичної культури і спорту.
Так, студенти с26ПО групи 7 вересня 2022року взяли участь у вебінарі “Сучасні методи та засоби організації уроку фізичної культури за стандартами НУШ”. Пропонований захід допоміг майбутнім учителям початкової школи засвоїти ефективні шляхи щодо розвитку необхідних компетентностей учнів на уроках фізичної культури. Окрім того, організатори вебінару розкрили другокурсникам секрети, які допоможуть у власній професійній діяльності створити атмосферу в класному колективі, удосконалити комунікацію між учнями і вчителем, а також успішно розвивати соціальні навички та лідерські якості. Учасники названого вище заходу мали можливість поглибити свої знання про використання командних ігор для розвитку уваги та лідерських якостей молодших школярів, визначили переваги інтеграції фізичної культури з іншими навчальними предметами, а також навчилися організовувати вправи на розвиток ініціативності та соціальної компетентності.
Студенти 41 ПО групи 9 вересня 2022 року об 11.00 у режимі онлайн взяли участь у міжнародному семінарі «Фітнес на захисті фізичного і психічного здоров’я під час війни», організаторами якого виступили Спортивний комітет України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Всеукраїнський центр здоров’я населення «Спорт для всіх», Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, Ukraine Active. Дуже цікавою та пізнавальною для майбутніх учителів початкової школи була проблематика семінару: фізична бездіяльність та її вплив на жінок і дівчат; створення програм фізичної активності та мотиваційних стратегій для жінок та дівчат у період війни; відкриття європейського реєстру фахівців із фітнесу EREPS для України та стандартів професійної підготовки фахівців оздоровчої сфери Europe Active; презентація програми з мілібарі-фітнесу «Струм»; Європейський BE ACTIVE DAY в Україні – партнерство заради руху; проєкт «BEACTIVE for PEACE– шлях підтримки та єднання!».
Крім того, майбутні фахівці в галузі початкової освіти активно відвідували різні види занять на платформах Prometheus та Edera з метою самостійного набуття компетентностей із фізичної культури, про що свідчать сертифікати, отримані за результатами навчання.
Студентська рада факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв виступила ініціатором челенджу #яспортсменfppom, який вона розпочала в соцмережах 10 вересня 2022 року з нагоди святкування Дня фізичної культури і спорту в Україні. У ньому взяли участь і студенти с26ПО, 41ПО груп, які під час практичного заняття з дисципліни «Методика навчання фізкультурної освітньої галузі в початковій школі» провели самостійно розроблені пальчикову гімнастику та руханку для молодших школярів.

За матеріалами факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print