Незвичний новорічний подарунок

Скоро Новий рік, але студенти ще вчаться. Лічені дні залишилися до канікул, а як уже хочеться свята. Щоб полегшити заняття студентів Ольга Іванівна Харіна, старший викладач кафедри української літератури та компаративістики, запропонувала студентам 6-му курсу Інституту філології та соціальних комунікацій Юлії Кондратенко, Ользі Приземіній, Таїсії Бакай та Вікторії Назаренко підготувати заняття, присвячене сучасній українській літературі. Дівчатка вагалися, адже їм самим вже хочеться відпочити від цих вічних підготовок до занять. Але згодом, порадившись зі своїм керівником, доктором філологічних наук, професором Ніною Павлівною Анісімовою, вирішили показати літературу кінця ХХ – початку ХХІ століття із незвичайної сторони, у Літературній Кав’ярні.

То ж 27 грудня в аудиторії Юрій Андрухович представ перед нами, студентами 24 групи ІФСК, не просто лідером відомої поетичної групи «Бу-Ба-Бу», а одним із українських поетів, який найтісніше співпрацює з музичними гуртами. Найяскравіший приклад – праця з «Мертвим півнем». В Андруховича навіть є спеціальна збірка «Пісні для Мертвого півня», де, як він казав, нема ані рими, а ні ритму.

Про Наталку Білоцерківську, ще одну «гостю» кав’ярні, дівчатка представили, як надзвичайну жінку, яка здобула славу завдяки поезії «Ми помремо не в Парижі». Вірші поетеси також покладені на музику гуртами «Мертвий півень» та «Крихітка Цахес».

Дівчатка також не забули й про Івана Малковича: «Відкрите обличчя, ніжна, майже дитяча усмішка, світло-русяве волосся, що спадає на плечі з-під капелюха, довгі пальці музиканта. А ще – делікатність в усьому: у жестах, у розмові», – саме так про поета відгукувалась ведуча. Іван Малкович – людина-легенда книговидавництва. Його знамените «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» – символ красивої дитячої книги. Але він не тільки видавець, але й поет та письменник.

Багато чого цінного та цікавого студенти-другокурсники запамятали для подальшого життя. Після виступу дівчатка запропонували подивитися книги авторів, про котрих ми лишень говорили. Дякуємо ведучим та викладачам за цікавий та повчальний подарунок перед Новим роком.

Даря Калюжна,

студентка-журналістка 24-ї групи ІФСК БДПУ

На світлинах: дещо із «Літературної Кав’ярні»


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print