Нова альтернативна історія чи метафора майбутнього?

На засіданні читацького клубу обговорили роман Кадзуо Ішіґуро «Не відпускай мене»

28 жовтня 2021 року на кафедрі української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства БДПУ відбулося чергове засідання читацького клубу, на якому розглядали роман «Не відпускай мене» сучасного британського письменника японського походження, лауреата Нобелівської премії (2017 р.) Кадзуо Ішіґуро.

Викладачі разом зі здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за ОПП «Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська, друга – німецька)» і «Середня освіта (Мова і література (англійська))» та другого (магістерського) рівня вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Філологія» під час обговорення акцентували увагу на жанрових особливостях твору (антиутопія з елементами наукової фантастики, альтернативна історія, роман-притча, роман-метафора), проблемах свій/інший (ми/вони, ми/люди), трагізму удаваної свободи людини-клона, відсутності права вибору, неминучого трагізму тощо. Раді були бачити на засіданні клубу і випускниць нашого факультету Дарʼю Ставбун та Вікторію Гогунську. Дякуємо дівчатам за активну участь в обговоренні роману.

Своєрідною інтермедіальною паузою під час онлайн зустрічі стала презентація відеоролику «Щасливого Гелловіну!», підготовлена здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за ОПП «Середня освіта (Мова і література (англійська))» Владиславою Чеботарьовою і Катериною Муренко разом зі здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за ОПП «Журналістика» Тетяною Волкановою і Ігорем Фуклєвим за мудрим наставництвом завідувачки навчальної лабораторії телерадіожурналістики Світлани Литовченко. Здобувачі презентували цікаву тематичну добірку художніх творів до свята Гелловін.

Відео можна переглянути на сторінці StudMedia BSPU: https://www.youtube.com/watch?v=EGuRul8mYy0&ab_channel=StudMediaBSPU.

Запрошуємо всіх приєднуватися до засідань читацького клуб!

За матеріалами кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print