Обговорили проблеми забезпечення якості життя

  23 листопада  ц. р. відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Сучасні проблеми забезпечення якості життя в глобалізованому світі».

Кожний рік збільшується кількість вишів-співорганізаторів конференції: якщо два роки тому на зв’язок через Skype виходили три виші (два українських та польський), то вже в цьому році активну участь взяли шість вишів. Зростання кількості співорганізаторів конференції свідчить про актуальність дослідження проблеми забезпечення якості життя як в пострадянських країнах, так і в країнах Європейського Союзу.

Бердянський державний педагогічний університет є одним із засновників даної конференції. В цьому році співорганізаторами конференції також були Білоруський державний економічний університет (Білорусь), Вища школа управління і адміністрації в Ополє (Польща), Донбаський державний педагогічний університет, Інститут дослідження просторового розвитку, Національний університет цивільного захисту України, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка (Україна).

У вітальному слові учасникам конференції перший проректор БДПУ, проесор Ольга Гуренко підкреслила, що сьогоденні зміни розвитку сучасного суспільства в умовах глобалізації вимагають позитивних зрушень у розвитку національної економіки та пошуку ефективних методів підвищення рівня та якості життя населення, та побажала плідної роботи.

Серед проблем, які розглядалися на конференції, особлива увага була приділена методологічним та методичним засадам вивчення феномена «якість життя»; особливостям використання фінансових і економічних інструментів для підвищення якості життя; ролі і місцю фізичної культури і спорту у формуванні здорового способу життя як основи підвищення її якості; духовності і гуманізму як фактори зміцнення особистісного ресурсу та підвищення якості життя; впливу засобів та каналів комунікації на якість життя людей; механізмам юридичної відповідальності в умовах глобалізації тощо.

Викладачі та студенти гуманітарно-економічного факультету вже третій рік поспіль представляють міжнародному товариству результати своїх досліджень. Цього разу на пленарному засіданні завідувач кафедри економіки, підприємництва та фінансів,  професор Павло Захарченко представив доповідь «Курортно-рекреаційна сфера як чинник економічного зростання національної економіки та якості життя». Презентація викликала жвавий інтерес як українських, так і закордонних учасників.

На секційних засідання було презентовано результати деяких досліджень викладачів гуманітарно-економічного факультету, зокрема «Впровадження взаємного страхування як механізму запобігання ризиків в діяльності обслуговуючих кооперативів курортно-рекреаційній галузі» (к. е. н., доц. М. П. Гриценко), «Економіка нічного часу як фактор забезпечення якості життя» (к. е. н., доц. Т. П. Несторенко, к. і. н., доц. Т. П. Макаренко, О. В. Василенко).

Також активну участь в роботі конференції взяли майбутні дослідники – здобувачі другого освітнього рівня Дмитро Бавін («Формування маркетингових стратегій конкурентоспроможності підприємства»), Валентина Барлет («Інвестиційна привабливість підприємства: сутність та методи визначення»), Артем Данилов («Управління комунікаційною політикою підприємства в сучасних умовах»), Вероніка Крилова («Фінансовий потенціал підприємства: його суть, оцінка та способи підвищення»).

Як повідомила модератор конференції к. е. н., доц. Тетяна Несторенко, результати досліджень учасників конференції будуть опубліковані у вигляді збірника наукових праць польським академічним видавництвом. Розміщення збірника заплановано на сайтах вишів-співорганізаторів конференції.

1_Conference

2 3

4

 

«Університетське Слово»

(за матеріалами гуманітарно-економічного факультету

Світлини Дмитра Бакарджиєва
Студклуб)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print