Олімпійський День в БДПУ, в Бердянську (2)

Сьогодні під час Олімпійського дня на Приморській площі були й студенти-журналісти БДПУ, яким вдалося поцікавилися у міського голови Олексія Бакая, ректора БДПУ Вікторії Зарви та голови профкому Віталія Лоли про місце спорту у їхньому житті. Ось що вони почули (зберігаємо мову оригіналу):

Міський голова Олексій Бакай:

Яким видом спорту ви займалися у дитинстві?

Міський голова Олексій Бакай:

Я жил в селе, поэтому вставал утром всегда рано. Начиная от хозяйских организационных вопросов. В селе что было? Начиная от футбола, волейбола и все то, что можно было в селе делать, мы все с удовольствием делали. Очень люблю я технику, очень люблю охоту, очень люблю я все те подвижные виды спорта, которые дают мне возможность быть в тонусе. Хотя я сам лентяй, и не спортсмен (смеется), но подражаю и стараюсь быть годным и достойным. Никогда я не опускался ниже золотой середины. Я сегодня могу может быть даже на уровне с молодыми и отжаться, и подтянуться. Я очень люблю и уважаю тех людей, которые занимаются спортом и всячески им способствую.

Голова комітету профспілки БДПУ Віталій Лола:

У меня была пулевая стрельба, волейбол, баскетбол и теннис.

Який ваш найулюбленіший вид спорту?

Теннис прежде всего и полевая стрельба.

У якому вигляді спорт присутній у вашому повсякденному житті?

Иногда занимаюсь теннисом, ежедневно делаю зарядку по утрам, участвую в учреждённом Кушнірюком дне физечской зарядки. Сейчас посещаю соревнования по волейболу, баскетболу. Поддерживаем, спонсируем и развиваем эти виды спорта. Студенческий спорт без спонсоров и поддержки общественной организации существовать не может. Мы тратим наши деньги на приобретение инвентаря и призов для победителей соревнований. Все это у нас успешно получается, и сколько я буду председателем – буду всегда это делать.

Ректор БДПУ, профессор Вікторія Зарва

Який ваш улюблений вид спорту?

Плавання.

Яким видом спорту визаймалися у дитинстві?

На жаль, ніяким, бо я сім років займалася грою на фортепіано. Це забирало весь мій час.

У якому вигляді спорт присутній у вашому повсякденному житті?

Хочу сказати, що я недостатньо займалася й гімнастикою і всім іншим, і зарядку інколи лінувалася робити, хоча вважаю, що це необхідно. Бо зараз я маю проблеми зі спиною і таке інше, тільки тому, що своєчасно треба хоч трохи, хоч якимось спортом займатися. Я не ідеал в цьому плані і не приклад для наслідування.

А чи вболіваєте ви за якусь футбольну команду, чи боксера?

Переживала за Шахтар, а тепер переживаю за Дніпро. Учора дивилася матч і в захопленні від того, що хлопці зіграли з таким рахунком(2:3). Це говорить про те, що вони прагнули до перемоги, сила волі була, але трошки їм не вистачило напевно досвіду, бо навіть те, що вони взяли участь, це теж дуже важливо.

Вважаю своїм завданням підтримувати молодь, де тільки можна: змагання, поїздки. І є результат – нема жодного року, щоб наші студенти не займали перше, друге, третє місце на міжнародних змаганнях. У нас дуже сильні спортсмени навчаються на факультеті фізичного виховання. І я пишаюсь тим, що саме коли я стала ректором, вирішила, що в університеті повинен бути окремий факультет. Жодного разу я не пошкодувала, що виокремила факультет фізичного виховання. Була проблема в тому, що не було керівника. Розумієте, дуже важливо, хто керівник. І я знайшла таку людину в Києві – Олімпійський чемпіон Сергій Кушнірюк. Я його вмовляла, і він погодився залишити все в Києві і тут очолити факультет фізичного виховання. Згодом у нас він отримав вчене звання професора та видав дуже серйозну книжку – монографію, хоча до цього майже не займався науковою діяльністю. Тобто розумієте, людина ризикнула і тепер має такий серйозний розвиток у житті.

Узагалі мені дуже сподобалось свято, але я вважаю, що зараз є невеличкий недолік – мала кількість глядачів. Наступного разу треба запрошувати їх більше, бо це пропаганда здорового способу життя конкретними прикладами.

Розмови вели студенти-журналісти БДПУ
Володимир Гребенюк та Юлія Рябоволик

Світлина редакції


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print