Опанування сучасних хореографічних технік у Німеччині

З 18 по 24 липня в місті Кельн, Німеччина відбулася танцювальна резиденція «Dance and Movement». Протягом тижня 10 хореографів з України досліджували танець і рух, ділилися досвідом, проводили курси і майстер-класи. Теми були різноманітними та цікавими.

Доцентка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Олена Мартиненко долучилася до даного проєкту, у рамках якого провела два майстер-класи: «Трансформація українських народних рухів в просторі», «Методи стилізації українського танцювального фольклору». Разом з тим вона відвідала майстер-класи молодих українських танцівників, які демонстрували свої напрацювання в галузі сучасної хореографії: Vladyslava Tovber «Ukrainian folk-modern dance, Daria Hordichuk «Floorwork,Following», Anna Lutsenko «Move & Trust», Natalie Zhdan «Acrobatics flow», Oleksandra Mahera «Contemporary Choreography & Improvisation», Angelina Andryushyna «Musicality & Rhytm», Nataliia Bulatova «Stretching Techniques for Dancers», Evgeniya Dehtyarenko «Structure and Freedon». Усі майстер-класи були відкритими і проводилися безкоштовно для всіх бажаючих, у тому числі й дітей, які нещодавно приїхали з України в Німеччину.
Цікавим був досвід застосування сучасних танцювальних технік від німецьких хореографів Elsa Artmann та Alёna Shornikova, яка з 2013 року працює в Німеччині. До речі, частина майстер-класів проходила у відомому мистецькому центрі міста Кельн «TanzFactur», що створювало атмосферу співпраці з німецькими хореографами, які паралельно в інших класах проводили заняття та ставили спектаклі.
Особливу підтримку українські танцівники відчули від організатора проєкту американки за походженням Heather O’Donnell, яка є директором Центру мистецько-орієнтованої підтримки психосоціального та соматичного здоров’я виконавців «Green Room», організатором багатьох мистецьких проєктів: https://www.facebook.com/thegreenroomforartists.

Можливість відчути танцювальний простір, отримати нову інформацію, новий досвід – це один із важливих факторів підвищення професіоналізму хореографа. І як висновок, сучасний хореограф має вільно володіти англійською мовою. Є над чим працювати!

Завідувачка кафедри ТМНМД
Олена Мартиненко


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print