День Української державності – день, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року №423 з метою відзначення понад тисячолітніх традицій українського державотворення. «День Української Державності буде утверджувати зв’язок українців, які живуть тепер, з багатьма поколіннями нашого народу», – зазначив Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 24 липня.
Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – м. Києва та подіями , пов’язаними з діяльністю князя київського Володимира. Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Її державотворчі традиції продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська держава Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна держава.
Святкуючи його, ми засвідчуємо також і повагу до Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Володимира Вінниченка, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Грушевського та інших відомих представників і представниць національної еліти і борців за державність та незалежність України.
У цьому році це свято сприймається інакше – воно відзначається в умовах повномасштабної війни з ворогом, який хоче знищити нас. Впевнені, що після нашої перемоги воно увійде до наших традицій, стане важливою складовою нашої політичної культури та культури суспільства в цілому, адже прагнення до свободи та самостійності є визначальною цінністю українців.
Студентська рада гуманітарно-економічного факультету в День Української Державності провела інтерактивну вікторину, присвячену історії, періодам, процесам формування Української Державності.
За матеріалами гуманітарно-економічного факультету