ОПІКУЮТЬСЯ: ДЕРЖАВА, УНІВЕРСИТЕТ, РЕКТОР…

Ректор БДПУ професор Вікторія Зарва зустрілася з університетськими студентами, якими опікується держава

У нашому університеті зараз навчається 78 студентів-сиріт, або тих, чиї батьки позбавлені батьківських прав. Більше половини з них прийшли на першу у цьому році зустріч з керівником вишу, яка відбулася 6 лютого в конференц-залі університету.

Кожен з них стикається з проблемами, в кожного виникає багато запитань, які потрібно вирішувати адміністрації вишу. Адже згідно з законодавством України адміністрація державного університету та, зокрема, його ректор стосовно тих, кому не виповнилося 18 років, є державними опікунами таких студентів.

Мета зустрічі, у якій разом з ректором взяли участь голова профкому університету Віталій Лола, провідний фахівець з виховної роботи Анетта Омельченко, полягала в спілкуванні зі студентами, роз’ясненні їх прав та обов’язків, гарантій держави та особливостям їх фінансового забезпечення, порядку нарахування стипендій та інших виплат.

У вступному слові ректор БДПУ зосередилась на можливостях, які може надати університет для того, щоб студенти не відчували себе наодинці з проблемами. «Ми робимо все, що від нас залежить і ще трішки більше, щоб ви не відчували себе поодинокими» – говорила ректор БДПУ. – «Кожен з вас зараз робить собі кар’єру, робить долю. Від того, як ви будете навчатись, спілкуватись, жити в суспільстві, залежить ваше майбутнє. Чим більше ви будете користуватися тими можливостями, що ми вам надаємо, тим більш успішним це майбутнє буде».

Йшлося, зокрема, про можливості заробляти під час літніх практик у країнах, з вишами, навчальними програмами або підприємствами яких університет має партнерські стосунки: Туреччина, Болгарія, Росія, США. «Звичайно, треба добре вчитись, опановувати іноземні мови, навички спілкування з іноземцями, які працюють в університеті за програмою Корпусу миру, щоб мати можливість стажування за кордоном»,– підкреслила Вікторія Зарва.

В університеті також існує психологічна лабораторія, фахівці якої мають за мету допомагати студентам у складних психологічних та життєвих ситуаціях, завжди доступні для спілкування фахівці з виховної роботи на кожному з факультетів, у студентських клубах, у гуртожитку.

Під час зустрічі студенти отримали вичерпні коментарі юридичної служби університету. Наприкінці Вікторія Анатоліївна пообіцяла, що такі зустрічі стануть традиційними.

Сергій Білоусов


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print