Осмислення трагедії. Кураторські години до дня пам’яті Небесної Сотні

В кінці лютого українці традиційно згадують про трагічні події розстрілу мирних маніфестантів у кульмінаційний період Революції Гідності.

Хоча масштаби російської агресії дуже швидко затьмарила цю трагедію, але вбивство беззбройних громадян біля Маріїнського палацу залишається символом мужності українського громадянського суспільства, з якого народжувалися майбутні герої України, які поламали плани московських загарбників.

24-лютого викладачі кафедри історії та філософії провели виховний захід зі студентами історичних спеціальностей, присвячений пам’яті Небесної Сотні. Гостем зустрічі була Ірина Михайлівна Філон, завідувач відділу обслуговування бібліотеки БДПУ.

Під час заходу учасники ознайомилися з віртуальною виставкою «Зима, що нас змінила назавжди» та матеріалами літературного гіду сайту бібліотеки БДПУ. Із зацікавленням студенти розглянули збірники віршів, прозові твори, розповіді учасників Євромайдану, хроніки, дитячу літературу, а також збірники фотографій, присвячені Революції Гідності й зібрані відділом обслуговування бібліотеки.

Центральною думкою зустрічі була теза, що подвиг Небесної Сотні не лише призвів до відходу від подвійної національної ідентичності в самій Україні, але й вплинув на переоцінку наративів постмодернізму в країнах Заходу. Точно так, як неможливо деконструювати Аушвіц, неможливо користуватися аргументами епохи постправди, аналізуючи масовий розстріл людей в Києві та інших містах України тодішньою владою.
Наприкінці зустрічі учасники заходу подивилися уривок із фільму «Зима, що нас змінила. Небесна сотня», який не залишив байдужими студентів та організаторів зустрічі.

На тлі жертв повномасштабної російської агресії кров громадян, які загинули під кулями «беркутівців, часто здається відлунням іншої епохи. Тим не менш, ми повинні пам’ятати і цінувати жертовність громадян, які не дозволили прокремлівському режиму януковича перетворити Україну у сіру диктатуру, керовану маріонетками москви, з перспективою втрати незалежності. З огляду на події Революції Гідності стає зрозумілою ґенеза агресії кремля проти України, який не змирився з втратою впливу на Київ. Пам’ятаючи про минуле, думаємо про майбутнє. Схиляючи голови перед Небесною Сотнею, ще більш цінуємо і подвиг борців проти російської агресії.

За матеріалами гуманітарно-економічного факультету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print