Через терні до зірок відбувається становлення особистості професіонала будь-якого напрямку суспільної діяльності. З цією ідеєю пройшли два останні дні насиченого подіями Тижня іноземних мов.
25 квітня студенти 12 групи Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв мали змогу перевірити свої знання історії, культури, традицій і політичного устрою Великої Британії під час лінгвокраїнознавчого змагання «Star Hour» (викладач – Юлія Прядко). Першокурсники виконували різноманітні лексичні та граматичні вправи, вдосконалювали навички монологічного і діалогічного мовлення англійською мовою, а також переглянули відеофільм про Лондон, після чого виконували відповідні тестові завдання. Позитивний настрій і активність студентів зайвий раз підтвердили їх зацікавленість у вивченні англійської мови.
Цього ж дня професором кафедри іноземних мов і методики викладання Наталією Леміш було організовано інформаційну презентацію «Summer Work for Students in Germany» компанії Firma mitOst UG (Берлін, Федеративна Республіка Німеччина) про можливості навчання і роботи студентів у Німеччині у період літніх і зимових канікул. У заході взяли участь 50 студентів ІФСК та інших інститутів і факультетів БДПУ. Директор компанії Сергій Сердюк надав вичерпну інформацію про програму «Work and Travel Germany» у рамках державної програми ZAV, про різні програми стипендій і стажування з метою здобуття професійного досвіду в різних містах Німеччини, а також про вартість навчання у німецьких вищих навчальних закладах і заробітну плату, про витрати на харчування і проживання. Учасники презентації отримали контактну інформацію і мапу Німеччини у подарунок, а також пригостилися німецькими цукерками. Організатори зустрічі сподіваються, що ця презентація додасть студентам мотивації вивчати іноземні мови, тому що саме ці знання відкривають нові далекосяжні перспективи.
Однак, студенти педагогічного вишу мають бути мотивовані не лише у вивченні іноземних мов, а й у їх викладанні. Саме методикам активізації навчальної діяльності учнів був присвячений майстер-клас «Warming–up Activities» (модератори – Ірина Глазкова, Ганна Українська).
Слід зазначити, що тема майстер-класу є актуальною не лише при вивченні іноземної мови у загальноосвітніх закладах освіти школярами, а й студентами ВНЗ і слухачами мовних курсів. Так, у межах року англійської мови в Україні, викладачі кафедри іноземних мов і методики викладання БДПУ Юлія Прядко і Богдана Салюк проводять курси англійської мови для військових нашого міста – Національної гвардії та прикордонників. Мета занять – формування у слухачів курсів професійно орієнтованої комунікативної компетентності. Оскільки вектор зовнішньої політики нашої держави спрямований на співпрацю із зарубіжними партерами в усіх сферах суспільного життя, у тому числі й військово-оборонній діяльності, володіння англійською мовою є необхідною навичкою для усіх громадян України.
Та вивчення іноземних мов є не лише складовою освіти і професійною необхідністю, а ще й захопливим activity. Тож, Тиждень іноземних мов завершився 26 квітня феєричним дійством – літературною світлицею «Coffee with William Shakespeare» (модератор – Ірина Шиманович), що присвячена пошануванню постаті видатного англійського поета і драматурга – Вільяма Шекспіра. Участь у Шекспірівському вечорі взяли студенти 11, 24, 33 і 52 груп Інституту філології та соціальних комунікацій, які декламували улюблені сонети Шекспіра мовою оригіналу та іншими мова світу, зокрема німецькою та українською, презентували цікаві факти з життя і творчості «короля поезії і театру», інсценували монолог Катаріни з «Приборкання норовливої», зустріч Ромео і Джульєтти на балконі, монологи Титанії зі «Сну літньої ночі», Офелії з «Гамлету» і Клеопатри з «Антонія і Клеопатри». Театр – це синтез мистецтв, так і Шекспірівський вечір поєднав у собі літературу, музику, кіно і хореографію у відповідних мистецьких номерах.
Організатори заходу висловлюють сердечну подяку за допомогу в підготовці вечору завідувачеві кафедри музичного виховання Ірині Дубінець, викладачеві кафедри музичного виховання Максиму Лук’янчикову і старшому викладачеві кафедри початкової освіти Тетяні Володько.
Тож, to be or not to be вивченню іноземних мов – відповідь однозначно ствердна!
Good luck and see you soon!
За матеріалами кафедри іноземних мов і
методики викладання