Перемоги студентів-хореографів на ювілейному відкритому формі-фестивалі хореографічного мистецтва «BЕRDANCЕ»

Уже п’ятий рік поспіль викладачі хореографії кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін разом з адміністрацією міського Палацу культури імені Т. Г. Шевченко організовують і проводять свято танцю, у якому беруть участь танцювальні колективи міста Бердянська та району, а з минулого року і всієї України. Фестиваль проводиться на честь відомого педагога-хореографа і балетмейстера Арама Карповича Саркісянца, який виховав не одне покоління танцівників та педагогів, які зараз продовжують його справу в місті Бердянськ.

У ювілейному фестивалі, який проводився онлайн та офлайн, узяли участь майже 2500 дітей. Учасники демонстрували свою майстерність у шести номінаціях: «Класична хореографія», «Народний танець», «Сценічний бальний танець», «Сучасний танець», «Вуличні напрямки», «Естрадний танець». Характерною особливістю конкурсу було те, що членами журі були роботодавці і випускники спеціальності «Хореографія» різних років, а учасниками офлайн-формату – випускники і здобувачі освіти спеціальностей 024 Хореографія та 014 Середня освіта (Хореографія) Бердянського державного педагогічного університету.

Суддівство мало відкриту форму. Оцінювало творчість колективів професійне журі: Лариса Неверова – директорка Запорізького муніципального театру танцю, заслужена працівниця культури України, м. Запоріжжя (стейкхолдер ОПП Хореографія); Олександр Гордієнко – викладач народно-сценічного танцю Дніпровського театрально-художнього коледжу, м. Дніпро (випускник БДПУ, стейкхолдер ОПП Середня освіта (Хореографія); Катерина Танцюра – член федерації Національної Танцювальної Ліги України (FNDL), суддя 2-1 категорії, засновниця і керівниця «Kathrun Dance Studio» м. Дніпро (випускниця БДПУ); Еліна Воскресенська – спеціаліст зі східної хореографії, директорка і засновниця зразкового колективу «Академії танцю», м. Запоріжжя (випускниця БДПУ).

За результатами конкурсу наші студенти-хореографи здобули багато перемог. Разом з дипломами Гран-прі вони отримали сертифікати на суму 500 гривень. Офіційні результати конкурсу розміщені на сайті міського Палацу культури імені Т. Г. Шевченко.

Гран-прі в номінації «Народний танець» – інтерпретація української народної гри «Шум», постановник – здобувачка 4 курсу Ярослава Кацаненко (керівник – викладачка Олена Мартиненко).

Гран-прі в номінації «Сучасний танець» – хореографічна композиція «…Про те, що зараз цінно», постановник – Юлія Ярошенко (випускна робота 2020 року (керівник – викладачка Олена Мартиненко) та сучасний танець «Поклич мене за собою», колективна постановка здобувачок 4 курсу, хореографів ансамблю естрадного танцю «MiriDance» Вікторії Тернової, Влади Гладських, Анни Тонкаль (керівник – випускниця Катерина Фурманова).

Гран-прі в номінації «Вуличні напрямки» – сучасний танець «Тримай біт», постановник – здобувачка 3 курсу, хореограф народного ансамблю естрадно-спортивного танцю «Kaskad» Сніжана Пархоменко (керівник – випускниця Яна Павленко) та сучасний танець «DeFavella», постановник – здобувачка 4 курсу, хореограф ансамблю естрадного танцю «MiriDance» Вікторія Тернова (керівник – випускниця Катерина Фурманова).

Дипломами за 1, 2, 3 місця в різних номінаціях та подяками за постановки були також нагороджені здобувачі освіти Вікторія Бровченко (4 курс), Олександра Михайлова (2 курс), Марина Мосейчук (2 курс).

Хореографи БДПУ стали справжньою прикрасою відкриття та закриття конкурсу, під час якого показали танцювальну мініатюру і танцювальну анімацію, за які відповідала старша викладачка Юлія Тараненко, яка входила до організаційної групи конкурсу. Здобувачки І курсу спеціальності 014 Середня освіта (Хореографія) Наталя Отришко та Катерина Піліпішина допомагали в підрахунках балів журі та слідкували за порядком за кулісами. Для них це стало справжнім набуттям досвіду організаційної роботи.

Отже, закінчення навчального року стало справжнім підсумком перевірки набутих у процесі освітньої діяльності загальних та фахових компетентностей. Майбутні хореографи та вчителі хореографії продемонстрували в умовах конкурсної програми високий рівень балетмейстерської, виконавської, педагогічної та організаторської діяльності. Гарно, що в Бердянськом державному педагогічному університеті приділяють належну увагу професійній підготовці майбутніх фахівців, а педагогічний склад підтримує тісні зв’язки зі стейкхолдерами.

За матеріалами кафедри теорії

та методики навчання мистецьких дисциплін


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print