Перевірка фахової компетентності хореографів-практиків під час конкурсних програм

У рамках святкування дня міста 18 вересня відбувся Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв і талантів «Золотий апельсин», у якому взяли участь хореографічні колективи міста Бердянська та Маріуполя.

До складу журі конкурсу було запрошено завідувачку кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, заслужену працівницю України Олену Мартиненко. За її словами, «оцінювати творчу діяльність інших – це дуже відповідальна справа, бо за кожним керівником стоїть труд дітей, яких потрібно не образити, а мотивувати до ще кращих результатів, зберегти та підтримати їх любов до хореографічного мистецтва, навчити сприймати об’єктивну оцінку журі». Пані Олена зазначила, що на цьому конкурсі здебільшого оцінювала не колективи, а свою роботу як викладача дисциплін циклу професійної підготовки: «Мистецтво балетмейстера», «Теорія і методика роботи з хореографічним колективом».

Під час перегляду та аналізу хореографічних постановок потрібно було дати відповіді на важливі питання: «Як хореографи-практики вміють застосувати в практичній діяльності знання та навички, отримані упродовж навчання?», «Які типові помилки простежувалися в творчих роботах?», «Як осучаснити зміст освітніх компонентів, щоб якість навчання була кращою, а фахівці більш компетентними?» та інші, бо учасниками конкурсу були колективи під керівництвом випускників спеціальності «Хореографія» Олени Ковтун, Яни Павленко, Анни Матвєєвої, Валерії Ревви та здобувачі освіти денної форми навчання (Євгенія Дашкевич – 2 курс магістратури, Сніжана Пархоменко – 4 курс, Марина Мосейчук – 2 курс).

До складу журі ввійшли компетентні та знані хореографи України: Денис Паукштелло – викладач Харківської державної академії культури і мистецтв, багаторазовий чемпіон України, тренер чемпіонатів світу з сучасної хореографії, суддя Української федерації спортивного танцю, хореограф-постановник та Ганна Лазарева – викладачка вищої категорії класичної хореографії, артистка балету Харківського національного театру опери та балету М. Лисенка, лауреатка міжнародних та всеукраїнських конкурсів виконавців та балетмейстерів, членкиня національної хореографічної спілки України. Слід відмітити, що члени журі були єдиної думки при оцінюванні творчих робіт.

Олена Мартиненко отримала подяку за майстерність, професіоналізм, плідну й ефективну роботу у складі фахового журі, забезпечення об’єктивної та якісної оцінки досвіду роботи конкурсантів на міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв і талантів «Золотий апельсин». А, головне, це можливість зустрітися і поспілкуватися з випускниками і студентами, які обрали професію хореографа та з великою вдячністю вчаться самі і вчать інших, прислухаються до порад, коректно сприймають зауваження та рекомендації, з повагою і гордістю говорять про навчання в Бердянському державному педагогічному університеті.

За матеріалами кафедри теорії та

методики навчання мистецьких дисциплін


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print