Перші успіхи психологів-магістрів

Добрий початок – половина справи

Платон

Підготовка конкурентоздатних фахівців у сфері тренінгової діяльності передбачає фундаментальне теоретичне та практичне навчання здобувачів вищої освіти. Саме в такому напрямку продовжується освітній процес у майбутніх психологів-тренерів освітньо-професійної програми “Психологія тренінгової роботи” спеціальності 053 Психологія.

Листопад для здобувачів другого рівня вищої освіти зазначеної спеціальності був насиченим, адже пройшла сесія, в ході якої майбутні психологи-тренери поринути в безмежний світ психології.

До професії психолога, як і до будь-якого фаху в суспільстві, висувають низку вимог, яким має відповідати особистість. Варто наголосити на професійно важливих якостях психолога: емпатійність, комунікабельність, стресостійкість, креативність та інші. Не менш значущим є усвідомлення та дотримання етичних принципів, вироблених у співтоваристві психологів та описаних в Етичному кодексі психолога. Саме на розкриття цих важливих аспектів майбутньої професії були спрямовані такі освітні компоненти, як “Психологія особистості тренера” та “Професійна етика практичного психолога”.

Таємниця майстерності сучасного психолога-тренера полягає в пізнанні особливостей тренінгової роботи, а також механізмів групової роботи в тренінговій формі. Опануванням теорією та технологіями тренінгової діяльності психолога були присвячені освітні компоненти “Теорія тренінгової роботи” та “Технології створення та проведення тренінгів”.

У роботі практичного психолога важливим компонентом є система вмінь, серед яких особливе місце займають дослідницькі, адже психолог не тільки практик. Так, вивчення методології наукових досліджень дозволило здобувачам усвідомити значущість цього напрямку роботи практичного психолога та оволоділи необхідним науковим інструментарієм для вирішення дослідницьких завдань.

Отже, мистецтво бути психологом – надзвичайно складне і, водночас, надзвичайно цікаве. Це ґрунтовні знання, безперервний розвиток, безкінечний інтерес до своєї справи, вміння розуміти інших і знаходити відповіді на складні питання, які ставить перед нами життя. Тож перші випробування пройдено, попереду наступні сходинки до професійних вершин.

За матеріалами кафедри психології


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print