Перші впевнені кроки в професію

У рамках пілотного проєкту впровадження дуальної освіти, започаткованого на спеціальності 024 Хореографія БДПУ на базі народного ансамблю естрадного танцю «МарЛен» Центру дитячої та юнацької творчості імені Є. Руднєвої, засвоюють професію керівника хореографічного колективу здобувачки І рівня вищої освіти 3 курсу Ксенія Марфіян та Софія Самойлова.

З вересня 2021 року вони працюють хореографами в групах початкового та основного рівнів навчання, опановуючи форми та методи організації освітнього процесу, особливості планування, специфіку роботи з батьками тощо. Позитивним є співвіднесення тем, які вивчалися в 2021 році на ОК «Теорія і методика роботи з хореографічним колективом». Поєднання теорії та практики, розбір професійних ситуацій під час практичних занять у БДПУ сприяло професійно-орієнтованому навчанню і дало позитивні результати.

Уже на другому місяці роботи дівчата показали фрагмент хореографічного заняття із застосуванням англійської мови в рамках проведення ІІІ обласного семінару «Діалог актуальних дискурсів хореографічної освіти: теорія, методика, практика» (14–15 жовтня), який зібрав більше 30 керівників хореографічних колективів Запорізької та Дніпропетровської областей. Упоралися дівчата і з проведенням відкритого заняття для батьків вихованців ІІ року навчання, яке відбулося 18 грудня. До Новорічних свят ними було створено ігрові танці «Зайченя» (І рік навчання) і «Танці-зігріванці» (ІІ рік навчання), які були включені в зйомку новорічних програм ЦДЮТ та МПК ім. Т. Шевченка.

Упродовж півріччя молоді спеціалісти засвоїли особливості дистанційного навчання хореографії, бінарні форми роботи, методи роботи з концертмейстером і взяли участь у трьох наукових конференціях з написанням тез та доповідями з досвіду навчання та професійної діяльності.

Куратором на початковому етапі професійної діяльності виступила доцентка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, керівник-методист ЦДЮТ, педагог колективу «МарЛен» Юлія Тараненко.

Зазначимо, що започаткування дуальної освіти дає плідні результати. Вітаємо дівчат із першими впевненими кроками в професійне життя, складанням сесії на «відмінно», «зірковим» захистом практики, яка проходила в ансамблях народного танцю МПК м. Бердянська, активною життєвою позицією!

Олена Мартиненко,

завідувачка кафедри теорії та методики

навчання мистецьких дисциплін


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print