Профорієнтаційні активності

Упродовж жовтня-грудня ц. р. кафедрою соціальної роботи та інклюзивної освіти було проведено ряд профорієнтаційних зустрічей з учнівською молоддю закладів загальної середньої освіти Запорізької, Донецької та Дніпропетровської областей.

Більшу частину зустрічей було організовано у форматі                      онлайн-конференцій з використанням платформи Zoom, що вже стало традицією в умовах тривалих карантинних обмежень, зокрема зі здобувачами загальної середньої освіти 10–11 класів Бердянської гімназії № 3 «Сузір’я», ЗЗСО № 11 Бердянської міської ради Запорізької області (із залученням батьків), Розівського ОЗЗСО № 1 Розівської селищної ради Розівського району Запорізької області. Представники педагогічного колективу та учнівська молодь були ознайомлені з перевагами здобуття вищої освіти у Бердянському державному педагогічному університеті. Отримали детальну інформацію про діяльність факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти – актуальні спеціальності, за якими готує фахівців факультет, перспективи майбутнього працевлаштування, можливості особистісного розвитку та реалізації професійного, творчого потенціалу студентства, особливості Вступної кампанії 2022 року. Родзинкою зустрічей стало спілкування зі здобувачкою ІІ (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 231 Соціальна робота Наталією Рибніковою, яка поділилася власним досвідом вибору вектору майбутньої професійної діяльності, враженнями від участі у волонтерських ініціативах загону «Палітра добра», що діє на базі кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, можливостями здобуття неформальної освіти, особистими досягненнями та перемогами, здобутими в період навчання в університеті.

Видалося можливим організувати зустріч в умовах безпосередньої взаємодії (очно) з учнівською молоддю 10–11 класів ЗЗСО № 2 та ЗЗСО № 9 Бердянської міської ради Запорізької області.

Варто зазначити, що цьогоріч кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти активно долучилася до реалізації Стратегії розвитку надання соціальних послуг Бердянської міської територіальної громади на 2021–2027 роки, розробленої за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). Ціль Стратегії № 3 «Ефективне адміністрування – якісні соціальні сервіси» передбачає зміцнення кадрового потенціалу закладів та установ-надавачів соціальних послуг, створення позитивного іміджу працівників системи соціального захисту населення, одним із шляхів досягнення якої визначено проведення спільних профорієнтаційних заходів із залученням працівників установ-надавачів соціальних послуг, що сприятиме популяризації професії соціального працівника серед потенційних вступників та підвищення її престижу й авторитету серед майбутніх фахівців даної галузі.

Завдяки цьому викладачі кафедри отримали змогу апробувати новий формат профорієнтаційної взаємодії. Було реалізовано низку онлайн-заходів, зокрема для здобувачів загальної середньої освіти 10–11 класів Пологівського колегіуму № 1 Пологівської міської ради Пологівського району Запорізької області, Синельниківського ліцею № 6 Синельниківської міської ради Дніпропетровської області, Новогродівського ОЗЗСО №7 Новогродівської міської ради Донецької області, в рамках яких учнівська молодь мала змогу не лише отримати корисну інформацію щодо перспектив навчання у Бердянському державному педагогічному університеті, у тому числі на факультеті дошкільної, спеціальної та соціальної освіти, але й більш детально дізнатися про спеціальність 231 Соціальна робота, специфіку професійної діяльності в даній галузі з уст фахівців-практиків.

Спілкування видалося можливим завдяки сприянню випускників спеціальності 231 Соціальна робота, які на сьогоднішній день працюють на посадах педагогів соціальних в означених вище закладах освіти, та за підтримки наших колег, стейкхолдерів, експертів своєї галузі, фахівців із багаторічним досвідом, які охоче виступили у ролі спікерів: Дмитра Пейчева – директора КУ «Запорізький обласний центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю» ЗОР, Наталії Шульте – завідувачки відділення Притулку для осіб, постраждалих від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі Бердянського міського центру соціальних служб, Ярослави Пилипенко – координатора соціальних проектів Релігійної Місії «Карітас-Спес-Бердянськ» Харківсько-Запорізької Дієцезії Римсько-Католицької Церкви, Грєбенщикової Вероніки – директора КУ «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю» Бердянської міської ради, Олексія Проценко – начальника відділу інноваційних програм БО «Мережа 100% життя. Запоріжжя» (отримувачами соціальних послуг організації є в тому числі жителі Бердянської міської територіальної громади).

Колеги розповіли про свій професійний шлях, специфіку діяльності установ, у яких вони працюють, перевагах роботи у соціальній сфері. Особливу увагу було акцентовано на тих особистісних та професійних якостях, якими має володіти соціальний працівник. Кожен фахівець розповідав про свою роботу з ентузіазмом, натхненням, що викликало щирий інтерес з боку цільової аудиторії.

На окремих зустрічах за участю фахівців-практиків були присутніми й здобувачі вищої освіти 1–3 курсів спеціальності 231 Соціальна робота нашого університету. Спілкування з досвідченими фахівцями, відданими своїй справі, стало для майбутніх соціальних працівників додатковою мотивацією в освоєнні обраної професії, сприяло підвищенню її престижу та значущості в очах студентства.

Колектив кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти висловлює щиру вдячність керівникам закладів освіти, випускникам, колегам за сприяння у проведенні профорієнтаційної роботи та сподівання на подальшу плідну співпрацю!

За матеріалами

кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print