Перші Всеукраїнські педагогічні читання пам’яті Є. М. Хрикова

23 березня 2022 року в М. Ірпені рашисти по-звірячому розстріляли професора Луганського національного університету ім.Т. Шевченка Хрикова Євгена Миколайовича. Багато років ми з ним плідно співпрацювали. Він вважався гуру серед фахівців управління закладами шкільної освіти. Його матеріали використовували здобувачі магістерського рівня освіти на заняттях, у виробничій практиці та підсумкових залікових роботах. Особисто нас з ним пов‘язувала багаторічна дружба. Мали нескінчені дискусії з питань шкільництва та управління цим напрямком.

Хриков Є.М. не лише вчений. Він – духовно багата людина. Провідник складної науки управління, педагог, наставник. Мав дар витонченого, художнього таланту.

Принциповий, наполегливий, асертивний та доскіпливий. Доводив справи до кінця.

В грудні 2023 року я звернувся до голови вченої ради Луганського національного університету ім. Т. Шевченка, академіка НАПН України В.С.Курила з пропозицією вшанувати пам‘ять професора Є. Хрикова шляхом започаткування наукових читань та конференцій. Питання було позитивно вирішено. З-го квітня відбулися   І Всеукраїнські педагогічні читання пам’яті Є. М. Хрикова «Контексти творчості Євгена Миколайовича Хрикова: актуальні проблеми освітнього та публічного менеджменту». Бердянський державний педагогічний університет виступив співорганізатором. Від імені університету на кафедру публічної служби й управління навчальними закладами ЛНУ ім.Т. Шевченка було передано великий портрет професора Є. Хрикова, виконаний на полотні. Пам‘яті Є.Хрикова буде присвячено видання  «Довідника здобувача другого (магістерського) рівня вищої освіти».

В читаннях взяли участь працівники кафедри та аспіранти кафедри менеджменту та адміністрування БДПУ.

Така співпраця університетів надзвичайно корисна. Актуалізувалися проблем управління, менеджменту, які є спільними та такими, що потребують консолідації зусиль. Від нашого університету проголошено ініціативу про створення всеукраїнської асоціації закладів вищої освіти, які готують майбутніх керівників закладів освіти.

Василь Крижко


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print