Перспективна співпраця

Із 19 по 26 вересня ц. р. в межах угоди про співробітництво між Бердянським державним педагогічним університетом та Вищою технічною школою у м. Катовіце. (республіка Польща) викладачі нашого вишу завершили науково-педагогічне стажування та взяли участь у роботі міжнародної конференції «Інформаційні та інноваційні технології в ХХI столітті».

Під час проведення конференції було представлено доповіді викладачів БДПУ: к.е.н., доц. Несторенко Т. П. та к.п.н., доц. Третяк О. В.

Наступним етапом стажування було ознайомлення з побудовою навчально-виховного процесу у Вищій технічній школі м. Катовіце. Викладачі знайомилися з особливостями застосування інноваційних та інформаційних технологій; з методикою проведення вебінарів, воркшопів; з методикою проведення майстер-класів, як однією із форм роботи зі студентами; з використанням новітніх технологій в системі оцінювання та контролю успішності навчання студентів.

Цікавим було те, що результати самостійної проектної роботи студентів було представлено у вигляді тематичних виставок на території вищої технічної школи. Роботи студентів відзначались креативністю, нестандартністю вирішення навчальних завдань, що вражало взагалі  та сприяло розвитку фахової компетентності студентів зокрема.

Учасники стажування ознайомились із науковими доробками викладачів вишу. У межах співпраці польські колеги запропонували нашим викладачам взяти участь у проведенні спільних наукових досліджень та оприлюдненні результатів цієї роботи у журналі «Зошити наукові», який включено до науково-метричної бази Index Copernicus.

В актовій залі була проведена зустріч із студентами, які відповіли на численні запитання учасників стажування щодо організації студентського самоврядування, проведення дозвілля, працевлаштування студентів-випускників.

У межах практичної частини стажування було проведено презентацію університету з метою ознайомлення з матеріально-технічною базою Вищої технічної школи м. Катовіце, яка вразила учасників високим рівнем матеріально-технічного забезпечення навчального процесу, креативним підходом до набуття практичних навичок студентів.

Науково-освітня програма стажування включала також ознайомлення із Вроцлавським університетом. Викладачі відвідали музей університету, де ознайомилися з історією виникнення та розвитком освітньої діяльності цього вишу. Крім того, було розкрито структуру університету, напрямки підготовки та засади отримання наукових ступенів у Польщі.

Перспективами подальшої співпраці між вишами є залучення до реалізації спільних наукових проектів представників університетів інших країн Євросоюзу.

Одним із подальших кроків співробітництва виокремлено презентації результатів спільних наукових досліджень у виданнях, які індексуються у базах даних «Web of Science» та «Scopus».

20180925_122311 IMG-8832789fb31f6cd8140e0de8f17ababa-V

20180925_134113 IMG-0625e887cd0758500fec6fcf3f1cdd61-V IMG-bd133d9e6e99d1849d62ae05d58f1fde-V

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Олени Третяк)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print