Підсумкова атестація в задоволення: фінальний реверанс хореографів

Швидко, але не даремно промайнули півтори роки онлайн навчання здобувачів ОПП «Середня освіта (Хореографія) в магістратурі. Підсумками результатів навчання стала підсумкова атестація, яка передбачала складання комплексного кваліфікаційного іспиту з практикумом й захисту випускної кваліфікаційної роботи (творчого проєкту).

Комплексний кваліфікаційний іспит з практикумом передбачав виявлення рівня знань здобувачів другого рівня вищої освіти з обов’язкових дисциплін циклу професійної підготовки: «Практикум роботи з хореографічним ансамблем народного (сучасного) танцю», «Методика викладання народно-сценічного (сучасного сценічного) танцю у ЗВО з практикумом».Зміст екзамену містив відповіді на чотири питання білету: 1 – виявлення знань з теорії та методики роботи з хореографічним колективом певного напряму (сучасний, народний); 2 – виявлення знань з теорії та методики викладання народно-сценічного (сучасного сценічного)  танцю у ЗВО та вмінь їх використовувати в практичній діяльності; 3 – показ фрагменту практичного заняття зі здобувачами освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (відео формат); 4 – захист конспекту практичного заняття з дисципліни «Методика викладання народно-сценічного (сучасного сценічного) танцю у ЗВО з практикумом».

Особливої уваги заслуговує захист випускних кваліфікаційних робіт, який містив як теоретичний аспект (зміст ВКР) так і практичний (показ творчого проєкту). Всі роботи були виконані на достатньо високому рівні. Окремі з них пройшли зовнішнє рецензування з дотриманням всіх правил академічної доброчесності і отримали позитивні відгули від колег з інших ЗВО: кандидата мистецтвознавства, доцент кафедри режисури та хореографії Львівського національного університету імені Івана Франка Олександра Плахотнюка та кандидатки мистецтвознавства, доцентки кафедри хореографії і танцювальних видів спорту Національного університету фізичного  виховання і спорту України Лілії Козинко. Це говорить про те, що викладачі та здобувачі вищої освітизавжди тримають високу планку іміджу БДПУ.

Географія створення постановочних робіт з розгорнутою драматургією була занадто широкою: Польща (м.Варшава), Литва (м.Клайпеда), Україна (м.Запоріжжя, м.Дніпро, м.Нікополь). Всі роботи мали сої родзинки і розкривали актуальні теми сьогодення: трагедія м. Маріуполя, психологічне виснаження жінки в умовах воєнного стану, боротьба України за незалежність, права дитини та інші.

Особливо цікавою виявилася робота Анни Швидкої, в якій вона окреслила важливість теми ВИБОРУ через різнобічне дослідження альтернативної історії з точкою біфуркації у 1654 році з метою історичної рефлексії на тлі сьогодення (образ Богдана Хмельницького). Робота мала форму кінотанцю, що є зараз дуже актуальним і перпективним. Магістрантка продемонструвала всі етапи предпродакшену, зйомок і постропродакшену через розробку бюджету і таймінгу, режисерського кіносценарію та хореографічної лексики із застосуванням унікального музичного супроводу (робота з композитором) та авторського тексту (робота з диктором), застосування нестандартних локацій, зйомку та монтування матеріалу.

Міні-вистави «Україна в тілі жінки» була створена Валерією Бринкевич через онлайн формат роботи балетмейстера з виконавцями, що також відповідає сучасним вимогам володіння різними формами балетмейстерської діяльності. Так, через асоціацію випускників була надана згода Ольги Мартякової працювати з вихованцями її колективу – Зразковий колектив сучасного танцю «EMOTION» ЦКП філія ПК «Заводський» (м. Запоріжжя).

Базами для впровадження задуму також стали місця роботи магістрантів: хореографічний колектив «Орхідея» Нікопольської гімназії 6 №22 Нікопольської міської ради м. Нікополь (керівник –Вероніка Кирпа), Міжнародна українська школа (вчитель хореографії – Марія Кучерук), аматорський хореографічний колектив естрадного танцю «Манго» м. Запоріжжя(керівник –ТетянаГлазкова), академічний фольклорно-хореографічний ансамбль «Славутич» (артистка балету – Єлизавета Герасименко).

Під час захисту здобувачі освіти представляли результати впровадження своїх кваліфікаційних робіт: сертифікати участі в наукових конференціях, публікації наукових тез, сертифікати проходження майстер-класів з мистецтва балетмейстера тощо. Окрім того, всі роботи є відкритими для вільного перегляду на YouTube-каналі кафедри ТМНМД Хореографія http://surl.li/omgkh .

Комісія підсумкової атестації (Олена Мартиненко, Юлія Тараненко) на чолі з головою Тетяною Фурмановою та при підтримці секретаря ЯНИ Чорнобривець були єдині в оцінюванні студентів, а головне – отримали задоволення від результатів підсумкової атестації.

Фінальний реверанс був красивим. Шановні випускники, хай щастить в професійному житті, а знання, отримані в Бердянському державному педагогічному університеті, стануть стартом в успішній кар’єрі хореографа.

За матеріалами кафедри ТМНМД


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print