Пісенний гімн довготерпінню

«Терпінням вашим
спасайте душі ваші»
(Лк. 21: 19).

Більше сотні викладачів та студентів БДПУ взяли участь у загальноміських урочистих зборах та святковому концерті з нагоди
Дня Соборності та Свободи України

Сьогодні – День Соборності та Свободи України, бо саме 22 січня відзначається 95-та річниця ухвалення Універсалу Директорії про Злуку Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в єдину державу. Ця подія увійшла в історію як День Соборності України, що уособлює віковічні прагнення нашого народу до об’єднаності, цілісності та неподільності.

24 січня 1919 року було ухвалено закон про святкування 22 січня як Дня проголошення самостійності України. З січня 1999 року цей день офіційно відзначався як День Соборності України, з грудня 2011 року – святкується як День Соборності та Свободи України.

Незважаючи на поразку визвольних змагань 1917-1921 рр., Акт злуки 22 січня 1919 р. – подія величезного історичного значення. Упродовж наступних десятиліть він виступав визначальним чинником національної консолідації та виявом прагнення нашого народу до національного й духовного єднання.

Згідно з планом роботи міськвиконкому та координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання та формування здорового способу життя громадян міста Бердянська сьогодні в ЦКіД «Софіт» пройшли загальноміські урочисті збори та святковий концерт для бердянців і гостей міста за участю кращих творчих колективів: народної хорової капели «Промінь», танцювальних колективів «Азовські козачата» та «Вербиченька», фольклорного ансамблю народної пісні БДПУ «Золотий гомін», зірок вокального жанру з навчальних закладів міста, зокрема, й випускниць БДПУ Ольги Козинець та Наталії Добряк.

До учасників урочистя зверталися: керуючий справами міськвиконкому Віталій Чанишев, доктор історичних наук, професор Бердянського державного педагогічного університету Ігор Лиман, від імені «Молодих регіонів» та народного депутата України Олександра Пономарьова – Денис Соловйов.

…Пройшли урочисті збори, відбувся концерт, були пісні-танці та не було справжнього святкового настрою, бо в кожній голові – все більш жорстокіші столичні події, в кожному серці – нова тривога за цілісність та майбутнє рідної України, нова хвиля довготерпіння в очікуванні миру та спокою, радості та добробуту…

«Університетське Слово»

На світлинах Олександра Степаненка:
так виглядало нині свято
Соборності та Свободи України в Бердянську


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print