Починаючи з 2014 року, стійкість до дезінформації, підвищення рівня медіаграмотності є одним із завдань журналістської спільноти.
Політики, члени неурядових організацій, медійники спільно докладають зусилля, щоб визнати дезінформацію, однак ці зусилля зазвичай носять спорадичний характер і не координуються між собою
10 грудня 2021 р. відбулась міжнародна онлайн-конференція «Комплексний підхід та вдосконалення медіаграмотності у Грузії, Латвії, Молдові та Україні», до якої долучилися і викладачі кафедри соціальних комунікацій – Роман Костромицький, Юлія Мельнікова, Наталія Рула, Анжеліка Шульженко.
Спільний науково-дослідницький проєкт «Комплексний підхід та розвиток медіаграмотності у країнах Балтії та Східного партнерства», який проводили Балтійський центр досконалості медіа спільно з Балтійсько-Чорноморським Альянсом (BBSA), Фондом розвитку ЗМІ (Грузія), Центром незалежної журналістики (Молдова) та Українським інститутом медіа та комунікації, забезпечив поглиблене дослідження медіаграмотності сектору в Латвії, Грузії, Молдові та Україні.
На конференції окреслили та обговорили основні висновки реалізації проєкту у чотирьох країнах, спробували об’єднати ключових політиків, міжнародну донорську спільноту та виконавців проектів для пошуку шляхів підвищення медіаграмотності та покращення координації між зацікавленими сторонами.
Владислав Кушнеренко, провідний фахівець
зі зв’язків із громадськістю та пресою