Одним з показників демократичного суспільства є дотримання прав людини. У межах співпраці між громадськими організаціями «Світ Толерантності» (Сакартвело) і «Вектор Прав Людини» (Україна) 29 вересня стартувала Школа адвокації для громадських лідерів в Україні та Сакартвело. Проєкт передбачає 6 основних воркшопів і додаткові активності актуальної тематики: “Мета та вектори правозахисної роботи”, “Права людини. Міфи і факти”, “Роль неурядового сектору в процесах євроінтеграції”, “Адвокація та способи роботи з наративами”, “Адвокація в соціальних мережах”, “Мультимедійні засоби в агітації”.
До складу учасників і учасниць Школи після конкурсного відбору увійшла завідувачка кафедри соціальних комунікацій доц. Юлія Мельнікова.
Тему першого відкритого вебінару “Що таке “рашизм”: історія, інструменти, протидія” ґрунтовно розкрила українська правозахисниця Олександра Романцова, виконавча директорка “Центру Громадянських Свобод“.
На вебінарі, який проводився англійською мовою, були виокремлені риси рашизму: порушення прав людини, культ сили і мілітаризму, культ особи вождя, самовозвеличення росії через гноблення інших націй, використання мови і культури як інструментів насадження “руського мира”, порушення норм і принципів міжнародного права, створення, фінансування та збройна підтримка незаконних збройних формувань, застосування заборонених методів ведення війни, організація та проведення масових вбивств, створення штучних умов для голоду, регулярні загрози ядерною зброєю та створення техногенних катастроф. Говорили про символи расизму, про методи розповсюдження і впливу на аудиторію, переглядали тематичні відео, дискутували. Окреслили також і теми для подальшого вивчення.
Наступний захід планується провести 1-го жовтня на тему “Мета та вектори правозахисної роботи”. Тож, попереду цікавий, корисний і надихаючий проєкт задля реалізації та захисту основоположних свобод, прав людини.
Текст і фотоколаж — Арсеній Мельніков