Презентація магістерської освітньої програми «Соціальна медіація»

20 квітня відбулась онлайн-презентація освітньо-професійної програми другого (магістерського) рівня «Соціальна медіація» зі спеціальності 231 Соціальна робота. Ініціатором проведення заходу виступили розробники і за сумісництвом викладачі кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Бердянського державного педагогічного університету під керівництвом Катерини Петровської, завідувачки кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти та Анастасії Тургенєвої, доцентки кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти.

Запровадження нової магістерської програми «Соціальна медіація» саме на спеціальності 231 Соціальна робота – це вимога часу, що зумовлена новими змінами у законодавстві, природнім процесом еволюції професійної практики у галузі соціальної роботи та запитами роботодавців та потенційних абітурієнтів.

Здатність ефективно вирішувати конфліктні ситуації мирним шляхом у різних сферах суспільного життя – важлива складова професійної діяльності сучасного фахівця із соціальної роботи, соціального педагога, менеджера організації соціальної інфраструктури, який крокує у ногу із часом, цінує свій та колег/клієнтів час, емоційний спокій і продуктивність.

Посередництво (медіація) у вирішенні сімейних, шкільних, трудових, бізнес-конфліктів та конфліктів із владою – набуває неабиякої популярності, що виражається через запровадження служб шкільного порозуміння, базових соціальних послуг посередництва (медіації), появи приватних сімейних та бізнес медіаторів тощо і вимагає від сучасного фахівця із соціальної роботи сформованої конфліктологічної компетентності та здатності ефективно виконувати роль посередника у вирішенні різних конфліктних ситуацій.

Розроблена освітньо-професійна програма «Соціальна медіація» – це інновація у системі професійної підготовки майбутніх соціальних працівників у системі університетської освіти, оскільки вона є першою в Україні програмою, з фокусом на формування конфліктологічної компетентності у майбутніх соціальних працівників. Саме тому, важливо було під час зустрічі закцентувати увагу учасників та потенційних абітурієнтів на особливостях програми.

У ході проведення заходу учасники мали можливість познайомитися із гарантом ОПП «Соціальна медіація», групою забезпечення, а також отримати вичерпну інформацію про програму, правила вступу та переваги навчання саме у Бердянському державному педагогічному університеті.

Цікавинкою заходу, що підсилило актуальність магістерської програми «Соціальна медіація», стали виступи наших стейкхолдерів з числа роботодавців, а саме Олени Шостак, заступниці директора з виховної роботи Бердянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 11 Бердянської міської ради Запорізької області та Анастасії Положенцевої, завідувачки відділення Притулку для осіб, постраждалих від домашнього насильства або насильства за ознакою статі Бердянського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які з власного професійного досвіду звернули увагу на актуальності ОПП «Соціальна медіація» та потребах сучасного ринку праці у фахівцях із соціальної роботи із сформованою на високому рівні конфліктологічною компетентністю.

Колектив кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти висловлює подяку за підтримку освітньо-професійної програми Ігорю Богданову, ректору Бердянського державного педагогічного університету, Ользі Гуренко, першому проректору Бердянського державного педагогічного університету та Ларисі Казанцевій, декану факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Бердянського державного педагогічного університету.

За матеріалами кафедри

соціальної роботи та інклюзивної освіти

Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print