Про гарний настрій, нові знання та солодкі подарунки

21 травня ц. р., коли кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій проводила щорічну декаду технологічної та енергетичної освіти, відбулася значна подія з метою популяризації спеціальностей факультету та профорієнтації.
За результатами дисертаційного дослідження, у якості наочного прикладу  доцент Юлія Бєлова провела експериментальний інтегрований урок-майстер-клас «Мікс технологій: ландшафтний дизайн». Задум цього нетрадиційного заняття полягав у поєднанні вивчення різних технологій навколо одного виучуваного об’єкта. У  якості об’єкта вивчення стала технологія створення штучного ставка з фонтаном, оздобленого штучними квітами із нетрадиційних дизайнерських матеріалів та садовою скульптурою. До того ж була поставлена задача розробити такий фонтан, який би працював із використанням сучасних енергозберігаючих технологій.

Гостями та учасниками експериментального уроку стали учні 4-А класу ЗЗСО № 16 й студенти спеціальностей «Трудове навчання та технології» і «Енергетика». Під час інноваційного заняття школярі дізналися від студентів про можливості розробки дизайн-проектів ландшафтного дизайну за допомогою комп’ютерної програми, яка дає можливість прив’язатися до місцевості, обрати складові елементи майбутнього дизайн-проекту та дозволяє розроблений об’єкт розглянути у тримірному просторі. З такою інформацією виступила студентка 2 курсу спеціальності «Енергетика» Катерина Тиховод.
Студенти технологічного напрямку розповіли учням про етапи проектування (студент 3 курсу спеціальності Трудове навчання та технології Євген Мищенко) та ознайомили учнів із будовою і принципом роботи помпи, яка є складовою фонтана та експериментально визначили вплив типу насадок на характер потоку рідини (студент 3 курсу спеціальності Трудове навчання та технології Владислав Бажан).

У світ енергозберігаючих технологій юних науковців ввів студент 2 курсу спеціальності «Енергетика» Микита Попов, який розповів про принцип роботи сонячної батареї. На підґрунті отриманих теоретичних знань учні четвертого класу під керівництвом студента 1 курсу спеціальності «Енергетика» Олександра  Медведенка та студента 2 курсу спеціальності «Трудове навчання та технології» Антона Тільки зібрали конструкцію для роботи фонтана.
Студентки 4 курсу спеціальності «Трудове навчання та технології» Наталя Рибалка, Наталя Корзун та магістрант цієї спеціальності Олена  Джансиз розповіли молодим дизайнерам про технологію виготовлення квітів із ізолону та розглянули способи утворення садових скульптур із пенопласту. Під керівництвом студенток 2 курсу спеціальності «Трудове навчання та технології» Євгенії Петриковець, Анастасії  Псьол та студентки 1 курсу цієї ж спеціальності Анастасії  Переверзевої діти виготовили водяні лілії із ізолону та виготовили фігурки рожевих фламінго із пінопласту під керівництвом магістрантів Владислава  Картамишева  та Ростислава  Колесника.

Після урочистого відкриття штучного ставка у дворі другого корпусу, який монтували та декорували школярі під керівництвом студентів 1 курсу спеціальності «Технологічна освіта та технології» Миколи  Чяпляна та спеціальності «Енергетика» Віктора Балашова й магістранта Івана  Міснікова для гостей провели тактильну екскурсію лабораторіями та майстернями корпусу студентки 3 курсу спеціальності «Трудове навчання та технології» Діана  Койшибаєва  та студентка 1 курсу Аліна Чуй. Роботу обладнання навчальних майстерень та лабораторій школярам продемонстрували завідувач кафедри, доцент Валентина Перегудова та співробітники кафедри – завідувач лабораторіями Любов  Валентирова, майстри виробничого навчання Олександр  Мальований, Віктор Чикирякін та Анатолій  Полосін.
Увесь захід транслювався всі три години у інтернетмережі у прямому ефірі. Репортаж вели студентки 1 курсу спеціальності «Трудове навчання та технології» Анастасія Ігнатова, 2 курсу Тетяна  Мельник та студент 1 курсу Ян Цуркан. Завдяки такому новаторському підходу у проведенні навчальних занять батьки учнів та адміністрація школи, де навчаються учні, могли спостерігати за роботою наукової експериментальної педагогічної  лабораторії та відслідковувати дії своїх дітей.

Із гарним настроєм, новими знаннями та солодкими подарунками – дизайнерським букетом із цукерок, який виготовили студентки 4 курсу спеціальності «Трудове навчання та технології» Лілія  Власюк та Валерія Коваленко, діти пішли задоволені та щасливі із стін кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій.
Результатом роботи майстер-класу та чудовою згадкою про приємні миті спілкування співробітників кафедри, студентів та школярів у дворі другого корпусу залишився побудований штучний ставок із фонтаном, оздоблений водяними лілеями та рожевими фламінго.

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами доцента Юлії Бєлової)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print