Про нормативно-правові засади та сучасні аспекти управління персоналом з перших вуст

01 грудня 2020 р. на гуманітарно-економічному факультеті відбулось практико-орієнтоване заняття зі здобувачами 4-го курсу спеціальності 073 Менеджмент, ОПП «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу» в рамках вивчення дисципліни «Управління персоналом».

До наших здобувачів завітала провідний юрисконсульт Державного закладу «Дитячий спеціалізований санаторій «Бердянський» Юлія Черкас, – відомий у нашому місті юрист, яка більше 20 років працювала в сфері правової, кадрової та організаційної роботи в ПрАТ «Приазовкурорт», має досвід викладання юридичних наук у закладах вищої освіти, пройшла шлях від помічника керівника до начальника управління. У занятті також взяла участь гарант ОПП «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу» першого рівня вищої освіти Катерина Леміш.

Під час заходу пані Юлія розповіла про правові та управлінські аспекти процесів рекрутингу персоналу в сучасних умовах господарювання,  формування та зміст локальних нормативно-правових актів на підприємствах будь-якої форми власності, впорядкування відносин між працівником та роботодавцем, аспекти сезонного працевлаштування, відповіла на запитання здобувачів щодо оформлення на роботу, основні відмінності договору цивільно-правового характеру від трудового, суміщення, сумісництва, відповідальності за посадою, нормування часу, прогулів, звільнення, мотивації, дисциплінарних та матеріальних впливів тощо.

Здобувачі були активними слухачами, оскільки в процесі заняття вони відповідали на тестові запитання (з використанням системи Straw Poll) та одразу отримували коментарі та роз’яснення фахівця.

За їх словами, дуже важливо було поспілкуватися з людиною-практиком, адже у житті бувають різні ситуації, розв’язання яких потребує професійного підходу та досвідченості. Саме такими життєвими прикладами була насичена розповідь пані Юлії.

Особливий відклик у студентів мала інформація про особистісні якості та фахові компетентності, які треба розвивати для роботи на посадах менеджерів різних рівнів, щоб реалізувати свій потенціал та отримати роботу мрії.

Кафедра менеджменту та адміністрування вдячна Юлії Черкас за цікаве та дуже корисне заняття.

Олена ТОКАРЕНКО, доцент кафедри менеджменту та адміністрування,

Ганна ЗАЇКА, здобувачка 4 курсу ОПП «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу».


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print