Про журналістику вустами сербської стажерки

До БДПУ завітала сербська журналістка та стажер
Драгана Пріка.

Зустріч відбувалась в конференц-залі університету завдяки всеукраїнській молодіжній громадській організації AIESEC в Бердянську. Студенти Інституту філології та соціальних комунікацій відвідали конференцію для того, щоб поповнити запас знань про журналістику не тільки в Україні, а й за її межами. Англійською мовою Драгана в кількох словах розповіла про себе. Присутні дізнались, що дівчина мріяла стати журналістом з ранніх років, адже саме ця професія дозволяє боротися зі злом, дає можливість висловлювати людям власні погляди та думки. Працювала на посаді журналіста, але коштів за роботу не отримувала.

Дівчина приїхала до нас із Сербії для того, щоб розповісти нашим студентам як саме проходить навчальний процес в її країні та як працюють сербські журналісти. «Професори вчать нас бути креативними для того, щоб писати нові історії та стати відомими світові» – ділиться Драгана. Також вона розповіла, що в університеті багато уваги приділяли таким теоретичним дисциплінам як право, історія та філософія, а ось практична частина роботи пов’язана виключно з телебаченням, радіо та газетами. Дівчина не приховувала проблематичних моментів, які виникають у сербських студентів. «Після закінчення університету перед нами стає питання: що робити далі? Багато моїх друзів після навчання не знайшли гарної роботи з високою зарплатнею. До того ж важко знайти належну роботу в маленькому місті».

DSC_0003

Драгана Пріка продемонструвала студентам презентаційні матеріали, де підіймала питання майбутнього газет. Житимуть чи ні? «Газета перетворюється в історію, адже її витісняє Інтернет, до того ж, газета – це неприбутковий бізнес» – такі суперечливі думки лунали в залі. Та Драгана все-таки впевнена, що газета має місце в сучасному світі, адже людям подобається відчувати запах свіжої «випічки», а зранку читати новини, запиваючи їх запашною кавою. Далі студенти переглянули невеличке відео, створене самою журналісткою: чорно-біле, німе кіно про те, чому вона хоче стати журналістом. До речі, це «дітище» є її дипломною роботою. На завершення студенти мали змогу поспілкуватись з Драганою, поставити їй запитання.

DSC_0007

Незабаром вона буде займатися зі всіма бажаючими студентами англійською мовою, адже перебуває в Бердянську в якості професійного стажера. То ж, не зволікайте!

Кристина Корінець,
студентка БДПУ

На світлинах Ксенії Задворної:
так учора студенти БДПУ
спілкувалися з цікавою сербською гостею


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print