Професор БДПУ Григорій Саєнко: три турніри – три медалі!

Інтерв’ю

20 жовтня ц. р. в АР Крим проходив перший відкритий чемпіонат з шашок-81, який складався з трьох турнірів.

Головним ініціатором змагань виступив Заслужений працівник фізичної культури і спорту Автономної Республіки Крим, майстер спорту Євген Кадніков, який вже понад двадцять років проводить просвітницьку роботу з метою популяризації та розвитку Скіфських шашок: триколірна дошка, золоті та срібні фігурки оригінальної форми створили нове бачення та внесли в звичні нам шашки нові правила, які, в свої чергу, привели за собою зміни стратегічної складової гри, що привернуло увагу любителів інтелектуальних видів спорту різних вікових категорій.

До такої визначної події не змогли залишитися байдужими і бердянські шашкісти. Захищав честь нашого міста доктор економічних наук, професор Бердянського державного педагогічного університету Григорій Саєнко, який охоче поділився з кореспондентом «Університетського Слова» Олександром Степаненком своїми враженнями від чемпіонату.


– Пане професоре, як проходили змагання, чи багато було учасників та якими були призи ?

– Змагання проходили в три тури. До участі в них приєдналися представники різних міст України. На першому етапі їх було так багато, що на всіх не вистачало шашечниць. Серед шашкістів розігрувалися заохочувальні грошові премії, золоті, срібні та бронзові медалі.

– Чому багато хто вважає, що шашки-81 (9х9=81) – це саме українські шашки, або ще їх називають «українською версією шашок»?

– До звичних правил шашок-81 додано нове: шашки, які стоять на смарагдових полях, знизу мають цифри, приховані від гравців. Тому, в кінці гри, коли на дошці змінити ситуацію на користь жодної із сторін немає можливості (нічия), суддя перевертає шашки і підраховує кількість балів «золотих» і «срібних» після чого присуджує перемогу тому гравцеві, у якого їх виявляється більше.

– Наскільки мені відомо, в наступному році планується проведення першого Всеукраїнського чемпіонату з шашок-81, де підрахування балів буде вестися за «львівською системою», запропонованою Богданом Москалем. Що Вам про це відомо ?

– Кількість прихильників шашок-81 все зростає. На сьогоднішній день чемпіон України з шашок-64 Євген Кадніков працює над розробкою методичних матеріалів цієї гри. Планується також її подальший розвиток та популяризація серед молоді, тому цілком доречним, на мою думку, було б проведення змагань такого масштабу.

– То ж які ваші досягнення на цих змаганнях, які нагороди привезли до Бердянська ?

– Мені вдалося вибороти срібну та дві бронзові медалі.

– Яке ваше загальне враження від чемпіонату, адже Вам не вперше доводиться брати участь у подібного роду заходах? Чи є якісь зауваження або побажання з приводу їх організації ?

– Все пройшло на вищому рівні, в дружній та творчій атмосфері! Щодо побажань, то я б порадив якомога частіше проводити подібні чемпіонати.

– Які ваші спортивні плани на найближчий час?

– Нещодавно я отримав запрошення відвідати Вінницю для участі в черговому чемпіонаті, яке я залюбки прийняв.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print