Міжнародне співробітництво Бердянського державного педагогічного університету та Заслуженого Автономного університету Пуебла, Мексика
International cooperation of Berdyansk State Pedagogical University and Honorary Autonomous University of Puebla, Mexico
Як ми уже повідомляли, з 7 жовтня по 4 листопада 2012 року делегація Бердянського державного педагогічного університету (БДПУ) у складі завідувача кафедри інформатики та програмної інженерії доктора технічних наук, доцента Віталія Межуєва та завідувача кафедри методики викладання фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій у навчанні, доктора педагогічних наук, професора Наталі Сосницької відвідала заслужений Автономний університет штату Пуебла (Benemerita Universidad Autonoma de Puebla – BUAP), Мексика.
Програма поїздки була дуже насиченою. Перш за все, науковці взяли участь у Національному Конгресі з Фізики, що відбувся у місті Морелія (штат Мічуакан) із запрошеною доповіддю “Використання нових інформаційних технологій для вдосконалення навчання фізики”. (на світлині д. т. н., доц. В. І. Межуєв, проф. Феліпе Перез-Родрігез та д. п. н., проф. Н. Л. Сосницька.
Треба зазначити, що багаторічний досвід викладачів БДПУ у галузі методики викладання природничо-наукових дисциплін, зокрема фізики, викликав неабиякий інтерес з боку мексиканських учених та викладачів. Саме тому бердянські університетські вчені провели чисельні семінари в Інституті Фізики, на факультетах та в Культурному Центрі BUAP, присвячені розкриттю досягнень наукової школи БДПУ з методики викладання природничо-наукових дисциплін, а також обговоренню перспектив подальшого співробітництва у даному напрямку. Зокрема, планується переклад підручників та методичних напрацювань викладачів БДПУ на англійську мову з метою їх використання у навчальному процесі BUAP. Крім того, Н. Сосницька та В. Межуєв включені до редакційної колегії збірника наукових праць інституту фізики BUAP.
Важливою віхою поїздки стало підписання угод про співробітництво з хімічним факультетом, фізико-математичним факультетом та факультетом обчислювальних наук BUAP, яке здійснюється в рамках загального меморандуму про співробітництво між БДПУ та BUAP. На світлині зафіксований момент підвисання угоди між факультетом обчислювальних наук BUAP (декан факультету – проф. Маркос Гонзалез Флорес) та факультетом освітніх інженерно-педагогічних технологій БДПУ, що представляв д. т. н., доц. Віталій Межуєв.
Бердянський державний педагогічний університет та Заслужений Автономний університет Пуебла мають багаторічний досвід у галузі наукового співробітництва. Зокрема, у співробітництві з професором Інституту Фізики BUAP Феліпом Перез-Родрігезем та завідувачем кафедри інформатики та програмної інженерії БДПУ, д.т.н., доц. В. І. Межуєвим були розроблені алгоритми та програмне забезпечення, призначені для моделювання метаматеріалів – штучних композитних матеріалів із заданими властивостями. У результаті поїздки були досягнуті домовленості щодо оформлення міжнародних патентів на розроблені програмні інструменти, права на які будуть належати одночасно БДПУ та BUAP.
Доброю традицією стали наукові консультації викладачами BUAP студентів БДПУ, а викладачами БДПУ студентів BUAP, а також сумісне керівництво дипломними роботами. За запрошенням мексиканських колег В. І. Межуєв прочитав курс “Програмування й моделювання фізичних процесів й явищ” для магістрантів і докторантів Інституту Фізики BUAP (див. наступну світлину). Особливістю викладання був солідний вік студентів, що у середньому складає 25-40 років, саме тому мотивація до навчання є дуже високою. Викладання велось на англійській мові. Крім того, за результатами викладання курсу студенти обов’язково заповнюють лист з оцінками викладачу. Цей лист є підставою для укладання угоди з викладачем на наступний рік.
На наступній світлині зафіксований момент передачі методичної літератури, що була розроблена викладачами БДПУ, у бібліотеку BUAP.
Крім насиченню наукової та академічної програми, делегація БДПУ ознайомилася з інфраструктурою BUAP, включаючи навчальні аудиторії й лабораторії. Не можна забути й про ознайомлення з незабутньою історією та культурою Мексики. На наступній світлині зображені хвилюючі хвилини відвідання знаменитих пірамід Сонця та Місяця у місті Теотіуакан, що розташоване у 65 км на північ від Мехіко.
Ігор Лиман,
доктор історичних наук, професор,
координатор міжнародної діяльності БДПУ