Профорієнтація як передумова підготовки конкурентоспроможних фахівців

Профорієнтаційна робота з учнівською молоддю є пріоритетним напрямком діяльності Бердянського державного педагогічного університету. Її проведення сприяє пошуку, відбору та залученню до навчання обдарованих, мотивованих, творчих, мобільних та професійно-орієнтованих випускників, а також забезпечує формування якісного контингенту студентів навчального закладу.

17-18 жовтня 2019 року методист навчального відділу з підвищення кваліфікації Костенко Л. М., представники факультетів філології та соціальних комунікацій (доцент Алєксєєва Л. О.), дошкільної, спеціальної та соціальної освіти (асистент Григор’єва Н. А.), гуманітарно-економічного (доцент Антощак М. М.), фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти (доцент Лазаренко А. С.), фізичної культури, спорту та здоров’я людини (доцент Хатунцева С. М.), психолого-педагогічної освіти та мистецтв (доцент Щербакова Н. М.) відвідали заклади загальної середньої освіти Бердянського, Приморського районів Запорізької області (с. Новопетрівка, с. Осипенко, с. Берестове, с. Миколаївка, с. Андріївка, с. Новотроїцьке, с. Дмитрівка; с. Борисівка, с. Зеленівка, с. Юр’ївка; Приморський ЗЗСО №№1, 2, КЗ «Приморський регіональний українсько-болгарський багатопрофільний ліцей I-III ступенів»).

Наші викладачі мали на меті допомогти школярам усвідомити цілі, потреби, цінності та самовизначитися із майбутньою професією. Тому надання випускникам практичних порад і рекомендацій із особистісного розвитку та успішного вибору професійного шляху від фахівців університету є актуальним. Помилковий вибір професії може вплинути на якість навчання у виші, і як наслідок, знизити конкурентоспроможність на ринку праці. У цій ситуації гостро постає проблема конкретної допомоги старшокласникам у подальшому самовизначенні засобами професійної орієнтації.

Майбутнім абітурієнтам викладачі продемонстрували відеофільм щодо переваг навчання у Бердянському державному педагогічному університеті; школярі ознайомились з діяльністю факультетів, переліком спеціальностей і можливостями щодо реалізації професійного і творчого потенціалу студентів. Присутні отримали вичерпні відповіді на запитання стосовно загальної інформації про вищий навчальний заклад та перелік документів для вступу на спеціальності, за якими здійснюється набір студентів на різні факультети. Старшокласники також отримали інформацію про умови проживання у гуртожитку й організацію культурного та спортивного життя студентів.

Цікавими і змістовними були доповіді викладачів про наукові, творчі можливості здобувачів першого (бакалаврського) рівня та другого (магістерського) рівня вищої освіти. Було надано інформацію про закордонні мовленнєві практики та стажування, програми міжнародних обмінів викладачів і студентів, фонд фінансової підтримки для обдарованої молоді імені Катерини Ковшевич (США), також були окреслені потенційні місця майбутнього працевлаштування студентів за обраною спеціальністю.

Висловлюємо щиру подяку директорам, співробітникам закладів загальної середньої освітні та учням за увагу, зацікавленість та допитливість, а також створення комфортних умов для якісної презентації діяльності Бердянського державного педагогічного університету.

 

Лариса Алєксєєва,
доцент кафедри української мови та славістики БДПУ
Світлини з архіву кафедри української мови та славістики

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print

2 Відповісти на “Профорієнтація як передумова підготовки конкурентоспроможних фахівців”

  1. підготовкиконкурентоспроможних
    Зверніть увагу, будь ласка, – злились слова!!!!

    1. Дякуємо за вашу уважність! Виправили

Коментарі закриті.