Психологічна складова Фестивалю науки

Науковці-психологи Бердянського державного педагогічного університету відзначали Фестиваль науки у 2021 році онлайн, за допомогою платформи ZOOM та соціальних мереж.

Засідання студентської секції «Сучасні виклики та проблеми психології» стартувало 11 травня. Доповідачами стали здобувачі вищої освіти 1–4 курсів спеціальності 053 Психологія денної та заочної форми навчання. За допомогою платформи ZOOM вони мали змогу презентувати свої наукові доробки різної тематики з актуальних проблем психології, а саме «Профілактика відхилень у поведінці дітей з синдромом дефіциту уваги з гіперактивністю за допомогою нейрокорекційних вправ», «Соціально-психологічна адаптація першокласників до шкільного навчання», «Гендерна сегрегація в дитячих групах», «Психологічні особливості взаємовідносин між батьками та дорослими дітьми», «Особливості уявлень підлітків про сексуальність», «Психологічне маніпулювання в процесі спілкування» тощо. Доповіді викликали жваві дискусії серед учасників секції, що говорить про актуальність обраних науковцями тем.

Так, здобувачка вищої освіти 2 курсу Олена Власова, презентувавши свою роботу за темою «Гендерні особливості прояву соціального інтелекту в підлітковому віці», отримала грамоту ректора Бердянського державного педагогічного університету за найкращу наукову доповідь. Студентка цього ж курсу Марина Видрич здобула грамоту за теоретичну спрямованість наукової доповіді, а здобувачка 3 курсу вищої освіти Тетяна Кобилешна отримала грамоту за психологічну ерудованість. Здобувачка випускного курсу заочної форми навчання Тетяна Буркут отримала грамоту за практичну значущість наукової доповіді, а студентка денної форми навчання Юлія Клішко – за професійну спрямованість.

Цього року до наукового фестивалю долучилися і студенти 1 курсу спеціальності 053 Психологія, які мали змогу презентувати свої доповіді. Олександр Худолєєв, Єва Макух та Анастасія Юріна отримали грамоти від завідувачки кафедри психології Олени Горецької за нестандартність викладу матеріалу. Щиро дякуємо науковим керівникам молодих науковців за їх плідну та ґрунтовну роботу.

Вислухавши доповіді студентської секції, викладачі кафедри психології провели круглий стіл на тему «Трансформація життєвих перспектив особистості: онтогенетичний аспект», на якому поділилися своїми науковими результатами, які стали ґрунтовною підготовкою для написання колективної монографії.

Продемонструвати свої вміння та навички розуміння невербальної психології, а також навчити технікам інтерпретації мови тіла вдалося здобувачці 3 курсу Наталії Гордєєвій, яка провела майстер-клас «Ні слова більше» зі студентами різних курсів за допомогою платформи ZOOM.

Дні науки у БДПУ стали майданчиком, де молоді науковці мали змогу зустрітися ще й із запрошеними гостями, які мають досвід практичної роботи. Так, Тетяна Кулікова – практичний психолог ЦДЮТ м. Бердянська провела майстер-клас на тему «Лялькотерапія як метод психологічної допомоги особистості» зі здобувачами вищої освіти спеціальності 053 Психологія денної та заочної форми навчання, на якому запрошені створювали психотерапевтичну ляльку-амулет, яка «допомагатиме» вирішенню актуальних потреб учасників.

Для майбутніх психологів Дні науки дуже значуща подія, адже щоб вирішити найважливіші питання щодо свого професійного майбутнього треба стати активним учасником наукового простору, відкрити для себе шляхи здобуття нових знань.

За матеріалами кафедри психології


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print