«І мертвим, і живим, і ненарожденним…»: літературно-музична композиція від студентів-істориків

14 травня 2021 року в рамках Днів науки здобувачами вищої освіти гуманітарно-економічного факультету групи 3СІ спеціальності 014 Середня освіта (Історія) та за участі студенток Олександри Чабаненко, групи 3ІС спеціальності 032 Історія та археологія, і Анни Каїри, групи 2СІ спеціальності 014 Середня освіта (Історія), було проведено майстер-клас з педагогічної риторики в межах вивчення дисципліни «Риторика» (керівник – доцент кафедри педагогіки факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Олександр Голік). Було представлено літературно-музичну композицію за мотивами поеми-послання Тараса Григоровича Шевченка «І мертвим, і живим, і ненарожденним землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє».

Студенти-історики обрали цей твір, оскільки він є зверненням до тогочасної української еліти, яка мала дбати про свій народ, його історію, культуру та державність. У поемі засуджується аморальність і паразитизм російського самодержавства, заклик до самоусвідомлення народу, пробудження його національної гідності та пристрасне заперечення національного й соціального пригноблення народів, що й на сьогодні є актуальним. «І мертвим, і живим, і ненарожденним землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє» – один з найкращих творів Великого Кобзаря. Поет звертається до своїх земляків, закликаючи їх до боротьби та духовного відродження.

Під час підготовки літературно-музичної композиції студенти-історики долучилися до творчості Тараса Шевченка, удосконалили майстерність публічного виступу, риторичні здібності, які будуть використані в майбутній педагогічній діяльності та при підготовці театралізованих уроків.

Олексій Стьопін, Альона Кліценко

студенти 3 СІ групи гуманітарно-економічного факультету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print