«Писати від душі і для душі» На факультеті філології та соціальних комунікацій відбулася презентація збірки «Музика моєї душі» Вікторії Подолянчук

24 вересня 2020 року на базі літературно-фольклорної лабораторії кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства відбулася зустріч студентів 1АМЛ і 2УМЛ груп із талановитою письменницею Вікторією Подолянчук. Молода авторка презентувала свою першу книгу «Музика моєї душі».

У 2014 році Вікторія закінчила магістратуру факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ. Сьогдні працює вчителем англійської мови в Тарасівській загальноосвітній школі І–ІІ ступенів Пологівської районної ради Запорізької області.

Писати вірші Вікторія почала з 14 років, але, як зізналася сама авторка, це ще були несміливі вірші про підліткове кохання. Протягом майже шести років навчання в університеті Вікторія друкувала свої твори в студентському літературному альманасі «Вітрила», що стало своєрідним стартом у її творчості. Саме в цей період дівчина зрозуміла, що поезія не просто її захоплює, а стає потребою: «Писати – це відчувати. Писати – це ділитись. Писати – це сумувати і радіти. Писати – це підбадьорювати (як не дивно, в першу чергу – себе). Писати – це вірити. Писати – це мріяти. Писати – це шукати і знаходити. Писати – це відкривати себе і світ. Писати – це жити. Писати – це дихати. Писати – це любити. Просто писати ВІД ДУШІ І ДЛЯ ДУШІ».

Цього року здійснилася мрія Вікторії Подолянчук – вийшла друком перша збірка творів під назвою «Музика моєї душі». Авторка зауважила, що для неї надзвичайно важливо «знаходитись у постійному творчому русі і пошуку, не зупинятись на досягнутому, водночас залишатись вірною самій собі, і, як показує життя, те, що відчуваєш серцем, і є правильною відповіддю на питання».

Чуттєві і глибокі вірші Вікторії не залишили байдужими викладачів і студентів. Останні ж поцікавилися творчими планами авторки. «Для мене не принципові тисячні тиражі збірників чи перемога у престижних літературних конкурсах. Для мене мрія і мета – продовжувати творити, пробувати себе у нових жанрах, втілювати у художнє слово історії (і в віршах, і в прозі). Я хочу зберегти вогонь поезії у душі і те світле відчуття радості від кожного нового твору і відгуку кожного нового читача. А ось від розширення кола своїх читачів я не відмовилась б», – зізналася Вікторія.

Зустрічі студентів із талановитими випускниками поступово стають традиційними на факультеті філології та соціальних комунікацій. Минулого року свої книжки і твори презентували випускники Інна Буніна і Микола Антощак. Пишаємося нашими випускниками! Сподіваємося, що такі творчі заходи стануть щорічними і ми матимемо можливість спілкуватися з талановитими письменниками нашого краю, життєвий старт яким дав саме наш Бердянський державний педагогічний університет.

Ганна АЛЕКСАНДРОВА,

доцент кафедри української та зарубіжної літератури


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print