Разом до саморозвитку

  31 жовтня 2019 року на кафедрі української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ пройшло засідання читацького клубу. Обговорювали роман відомого англійського письменника, лауреата Букерівської премії Джуліана Барнза «Відчуття закінчення».

Окрім викладачів кафедри, в обговоренні активну участь брали студенти 2, 4 курсів і магістратури. Своїми думками щодо прочитаного поділилася магістрантка другого року навчання Валентина Зайцева: «Твір про зламані соціумом образи, що вдягли маски. Вероніка, в якій мати вбачає суперницю, коли радить Ентоні бути з дівчиною стриманішим, вдягає маску стерва. Ентоні прагне бути в тренді: в його бібліотеці – праці відомих філософів, він танцює під сучасну музику і рухається в ногу з часом. Всі вони прагнуть виділитися.

Найзагадковішим для мене є образ Адріана. Чи обізнаний він із життям? Я не впевнена. Його суїцид егоїстичний і він прагне увіковічнити себе в історії як це робили давні римляни.

Підсумовуючи, хочу сказати, що цей роман – про акумулювання часу в людині. Усі ми – власники свого майбуття, як перевернуті циферблатом годинники на зап’ястях наших героїв».

Наші студенти надзвичайно талановиті. Приємним є той факт, що вони читають не тільки твори, вивчення яких передбачено робочими програмами, а й максимально розширюють горизонти свої читацьких зацікавлень. Постійна учасниця клубу, магістрантка другого року навчання Ганна Пузанова висловила своє ставлення до ідеї колективного обговорення творів: «Мені подобається брати участь у читацькому клубі, оскільки я маю можливість дізнатися про книги, які сама, можливо, ніколи б не обрала, не звернула б увагу. Особливо цінним є те, що у кожного члена клубу є своя думка, своє бачення розвитку сюжету, фіналу твору, нарешті, у всіх різні смаки. Проте ми маємо можливість поділитися своїми враженнями про прочитане, вислухати думки інших, що допомагає краще зрозуміти твір, знайти відповіді на питання».

Студентка другого курсу Альона Чернишенко також постійна членкиня читацького клубу. Дівчина гарно вчиться, знаходить час на додаткове читання, пише наукову роботу з професоркою Софією Філоненко. Цінними для нас є її враження про клуб: «На читацькому клубі ми обговорили дуже цікавий та актуальний роман сучасного англійського письменника Джуліана Барнза “Відчуття закінчення”. Я отримала незабутні враження, адже під час дискусії викладачі та студенти могли поділитися своїми думками з приводу сюжету й фіналу твору. Мені дуже приємно, що у Бердянському державному педагогічному університеті є читацький клуб, де студенти разом із викладачами можуть поспілкуватися, дізнатися багато нового щодо нової української та зарубіжної літератури. Що дає мені читацький клуб? По-перше, для мене це великий досвід, бо під час зустрічей я здобуваю нові знання, розширюю літературні горизонти. По-друге, така форма спілкування дозволяє мені спробувати донести своє бачення і зацікавити ним слухачів, простежити реакцію та критику викладачів. По-третє, це неймовірна можливість дізнатися про нові книги. Хочеться побажати процвітання та успіхів надзвичайно цікавому читацькому клубу!».

Дякуємо нашим студентам за те, що вони підтримують ідею викладачів кафедри української і зарубіжної літератури та порівняльного літературознавства БДПУ спільно пізнавати нове, розвиватися і самовдосконалюватися. В листопаді читаємо і обговорюємо роман сучасної української письменниці, співачки, журналіста, телеведучої Ірени Карпи «Добрі новини з Аральського моря». Запрошуємо на засідання читацького клубу 28 листопада 2019 року, 10.30, кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ, ауд. 5б204.

 

Ганна Александрова, доцент кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print