Реквієм пам’яті

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Цього дня країна вшановує пам’ять тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.

19 лютого студенти гуманітарно-економічного факультету долучилися до вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні – трагічної і великої події української історії. Ніхто не вправі забувати морозні дні 2013–2014 років, коли від напруги закипала в жилах кров, коли в ім’я віри і правди один за одним падали від куль майданівці, аби прорости в наших серцях червоними квітами пам’яті.

У конференційній залі Бердянського державного педагогічного університету відбувся захід, на якому були присутні студенти першого курсу спеціальностей «Історія та археологія», «Середня освіта (Історія)» та «Музичне мистецтво». Запрошені почесні гості – Олександр Солощенко, учасник Майдану в Києві, учасник бойових дій на Сході України, боєць полку «Азов», голова Національного корпусу в Бердянську, голова Центру допомоги учасникам АТО/ООС при Бердянській РДА; Анетта Омельченко, доцент кафедри музичного мистецтва та хореографії, керівник громадського волонтерського об’єднання «Наші Атланти»; Юрій Федорик, доцент кафедри історії та філософії, учасник Бердянського Майдану – поділилися власними спогадами про події, учасниками яких вони були.

Усі присутні мали змогу зануритися в події зими 2013–2014 років, переглянувши відеосюжети та прослухавши палкі вірші учасників майдану. Студенти, викладачі та гості вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

На завершення, Ірина Філон, завідувачка відділу обслуговування бібліотеки університету, зробила огляд літератури, що осмислює героїчний та трагічний досвід подій Майдану.

На другому поверсі головного корпусу БДПУ розміщено фотовиставку, яка висвітлює події Революції Гідності. Запрошуємо усіх бажаючих до перегляду.

Олександра Чабаненко,

студентка 3 курсу гуманітарно-економічного факультету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print