Революція гідності в студентському науковому дискурсі

Вивчення теми Революції гідності є надзвичайно важливим для студентів, оскільки це ключова подія в історії сучасної України, що вплинула на формування національної ідентичності, громадянську позицію та визначила вектор розвитку держави. Революція гідності, або Євромайдан, показала, як українське суспільство об’єдналося в прагненні до демократичних змін, справедливості та європейських цінностей. Студенти, які усвідомлюють суть та значення цієї події, краще осмислюють витоки сучасних політичних процесів, природу громадянської активності та значення прав людини.

Вивчення теми допомагає розвивати критичне мислення, навички аналізу історичних подій та здатність робити висновки щодо впливу політичних рішень на суспільство. Для сучасного студента це не лише історичний факт, а й джерело натхнення для розвитку власної громадянської позиції, що важливо для побудови незалежної, суверенної та правової держави.

Вивчення Революції гідності також сприяє формуванню патріотизму, розумінню значення особистої відповідальності за майбутнє країни. Студенти, які досліджують цю тему, глибше сприймають цінності свободи, рівності та національної самосвідомості. Це також важливо для зміцнення української культурної ідентичності, оскільки події Революції гідності стали символом боротьби українців за право на власний вибір і свободу.

Тому, щоб популяризувати наукові дослідження Революції Гідності серед українського студентства, Національний музей Революції Гідності спільно з Громадською організацією «Родина Героїв Небесної Сотні» цього року вчетверте провели щорічний Всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт на тему Революції Гідності у межах здобуття Відзнаки імені Сергія Кемського.

Цьогоріч у конкурсі взяли участь 47 студентів з 18-ти ЗВО. Проте, у фінал вийшли лише 14 конкурсантів. Серед них була і здобувачка (магістрантка) кафедри історії та філософії Соціально-гуманітарного факультету БДПУ Яковець Ольга. Під науковим керівництвом кандидата історичних наук, доцента БДПУ Антощак Марини Миколаївни, Ольга представила на конкурсі своє наукове дослідження на тему: «Революція Гідності в контексті російської пропаганди», посівши ІІІ місце.

Роботи студентів оцінювало професійне журі: історики, політологи, музейники та мистецтвознавці. Зокрема, Ігор Пошивайло, кандидат історичних наук, генеральний директор Національного музею Революції Гідності; Наталія Мусієнко, культурологиня, мистецтвознавиця, провідний науковий співробітник Інституту проблем сучасного мистецтва НАМУ; Юлія Юрчук, викладачка інтелектуальної історії, Університет Сьодерторн (Стокгольм, Швеція); Марина Гримич, доктор історичних наук; Ігор Кулик директор Архіву національної пам’яті (2019-2024 рр.); Вікторія Колеснікова, кандидат історичних наук та головна зберігачка Бібліотеки Музею Майдану.

5 жовтня в інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану у змішаному форматі пройшла урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу. На заході були присутні фіналісти, члени журі, організатори Конкурсу, батьки й друзі переможців. Після урочистої частини переможці Конкурсу мали змогу представити свої конкурсні роботи для аудиторії.

Павло Романюк, член журі, доцент кафедри конституційного права України, координатор Центру виборчого права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відзначив під час своєї промови: «Оскільки я вже не перший рік беру участь у високоповажному складі журі, то я можу простежити динаміку студентських робіт. Коли ми говоримо про якісні характеристики доробків наших студентів, тут ми можемо спостерігати позитивну динаміку. Щороку студенти обирають актуальні теми, не просто описуючи історичні події, а досліджують й переосмислюють розвиток цінностей, за які боролися під час Євромайдану, під час Революції Гідності мітингувальники та те, наскільки вони актуальні сьогодні. Цьогорічні роботи показали високу конкуренцію між собою. Ці роботи є важливими для збереження історії та об’єктивної інформації про події новітньої української історії й ті цінності, за які боролися люди в 2013-2014 році на Майдані і продовжують боротися й сьогодні».

Переможці конкурсу отримали іменні сертифікати, книги від  Національного музею Революції Гідності та грошові винагороди.

Джерело: https://www.maidanmuseum.org/uk/node/2982?fbclid=IwY2xjawGRdY1leHRuA2FlbQIxMQABHfrvOUf-X2XEhnNP6S8hYT57HvhrC98JIr5aOLRcDSJJBId73K_UhJ4yqA_aem_ylkOS4MMbiEiWAxHXmwH_g

Онлайн трансляцію церемонії нагородження можна подивитися за посиланням: https://youtube.com/live/25-xAc3Mob0?feature=share%C2%A0

Яковець Ольга,

магістрантка кафедри історії та філософії, СГФ;

заступниця голови наукового сектору

Студентської ради БДПУ     


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print