Теплими травневими днями в Дніпропетровську відбувся семінар Світлани Томіліної «Актуальні проблеми логопедії», на якому побувала Ганна Лопатіна – доцент кафедри прикладної психології та логопедії БДПУ.
Декілька слів про автора та ведучу семінару. Світлана Михайлівна Томіліна – керівник проекту «Логопед плюс», учениця Л. З. Андронової-Арутюнян, викладач сценічного мовлення, автор мовленнєвих тренінгів та тренінгів ораторської майстерності, логопед з сорокачотирирічним стажем, працює з дітьми, підлітками та дорослими, особливу увагу приділяє корекції заїкання за методикою стійкої нормалізації мовлення. А ще вона – дуже приємна, світла, натхненна, кваліфікована людина, красива жінка…
Перші три дні роботи – майстер-клас «Логопедичний та зондовий масаж» – в ході якого розглянули питання показання та протипоказання до застосування логопедичного масажу; фізіологічної дії логопедичного масажу; анатомо-фізіологічних відомостей про будову артикуляційного апарату; гігієни проведення логопедичного масажу; розглянули методики зондового масажу в логопедії та працювали зондами; вправлялися у діагностиці, застосуванні різних видів масажів, трейнерів і вестибулярних пластинок в логопедичній практиці; використанні додаткових пристроїв тощо.
Наступного дня – майстер-клас «Постановка звуків у дітей із дизартрією за допомогою постановчих зондів, введення звуків у мовлення». Теоретична його частина – обговорення можливих порушень звуковимови у дітей із дизартрією; практична – діагностика звуковимови; використання логопедичних зондів в процесі постановки звуків у дітей із дизартрією; оброблення та зберігання логопедичних зондів; особливості корекції звуковимови у дорослих; тренінг «Ігрові прийоми успішного введення звуків у мовлення».
Останній день роботи був присвячений практиці лікування заїкання у дітей. Окрім прослуховування теорії цього питання, активно практикували дихальну гімнастику, логоритміку в корекції заїкання; вправлялися в нормалізації темпу мовлення, розвитку голосу в корекційній роботі з заїкуватими дітьми; вчилися надавати консультації у свіжих випадках виникнення заїкання; розглянули та аналізували методики лікування заїкання; на завершення – тренінг вправ по корекції заїкання.
У семінарі-практикумі гармонійно перепліталися теоретичні та практичні блоки, а робота в парах сприяла налагодженню комунікативної взаємодії та знайомству з новими цікавими людьми – практиками логопедами й дефектологами з різних регіонів України.
Результат п’ятиденної праці – безкінечна вдячність, натхнення, сертифікати, свідоцтво про підвищення кваліфікації та безліч позитивних вражень та емоцій!
Ганна Лопатіна,
кандидат педагогічних наук, доцент
кафедри прикладної психології та логопедії БДПУ
Світлини надіслані автором