Уже двадцять другий рік поспіль 9 листопада у День української писемності та мови відбувся Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Традиційно до загальнонаціонального флешмобу долучилися і здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 3-го курсу 31а,б ПО групи (спеціальність 013 Початкова освіта) разом із куратором, кандидаткою педагогічних наук, старшою викладачкою кафедри початкової освіти факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв БДПУ Крістіною Петрик.
Авторка цьогорічного тексту – українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕНу Ірина Цілик заклала в основу твору глибокий внутрішній підтекст – роздуми про рідну домівку та про те, як вона, незважаючи на нещадні обстріли окупантів, перетворюється на справжню потужну фортецю для його мешканців. Зачитувала цей твір на всю країну народна артистка, Геройка України Ада Роговцева.
Приємно, що саме в цей день таку акцію єднання навколо української мови, яку започатковано ще в 2000 році, підтримують викладачі та здобувачі факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв БДПУ і не лише для того, щоб перевірити свої знання, а й продемонструвати свою любов і шану до мови, культури, традицій, об’єднати людей навколо України в усьому світі. Адже в умовах воєнного часу та жорстоких терористичних актів із боку рф українська мова стала ще й стратегічною зброєю, символом незламності та віри. Перед нашим поколінням постало першочергове завдання – відновлювати та популяризувати українську мову, розвивати її самобутність, говорити нею. Маємо долати століття чужинського панування, яке намагалося стерти українську з публічного життя, бо наша мова і наша писемність – це часточка нашої душі. Ми маємо зробити все можливе, щоб російська мова стала для наших дітей чужою.
Заговорити українською – означає повернутися до свого роду. Це природно, що в Україні треба спілкуватись українською мовою. Тож говорімо, читаймо, думаймо і творімо українською! Навчаймо рідної мови наших дітей! Допомагаймо друзям і знайомим! Робімо українську мову модною і популярною! Адже мова, як і Україна, – у нашому серці, і починається вона з кожного з нас. Хай рідне слово буде для всіх нас дороговказом!
Слава Україні!
За матеріалами кафедри початкової освіти